Korhonen haastaa kepujohtajan!

Korhonen harkitsee jo kepujohtajan haastamista. Jos ja kun Korhonen haastaa Vanhasen, ja voittaa, samalla pääministeri vaihtuu Korhoseen. Heh heh, maassa on pian hallituskriisi.
4207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Keskustan ei ole hyvä jumittua Vanhaseen Korhosessa on poweria ja rohkeutta. Uusi mies puheenjohtajakilpaan. liian kauan jatkunut valta jähmettää ja tekee araksi myotäjuoksijaksi jos liian kauan johtaa puoluetta. Kolmas kausi olisi jo lehmänhännän häntäpäässä.

Äänestä

Päähallituskumppanin riveissäkin reagoitu asiaan ja huomattu että vanhanen voi todellakin vaihtua mieheen joka ei joka asiassa annakaan ensimäisenä periksi. Näinhän se oli jo demareiden kanssa ja sama tahti jatkuu kokoomuksen kera.
Korhonen kesällä remmiin ja tahti muuttuu samantien.

Äänestä

ja yhä paheneeeeeee....

Vuotaako S/S-AK-DP noin pahasti ja
on uppoamassa saatuan Halosta koko rahalla ???

hehheeee...

Äänestä
  • vaan tuo kepu mikä on paniikissa. Jos Masalla riittääkin vallanhimoa - muiden himojen lisäksi - ei sillä näy riittäneen kykyä käyttää sitä valtaa. Aika turha hakea syyllisiä oikealta tai vasemmalta kun syyllinen katselee siellä ikiomassa kepupeilissä. Asiat vaan ei korjaannu parempaan suuntaan koskaan sillä, että syytellään muita omista mokista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


veronmaksaja2 kirjoitti:

Korhonen harkitsee jo kepujohtajan haastamista. Jos ja kun Korhonen haastaa Vanhasen, ja voittaa, samalla pääministeri vaihtuu Korhoseen. Heh heh, maassa on pian hallituskriisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu