Voisiko palstan ylläpitäjä hiukan perustella viestini poistamista johtaneisiin syihin,ylläpitäjä kyllä tietää mitä viestiä tarkoitan,kun ei muita viestejä ole poistettu!Oliko kyseessä kuuma peruna!
KGB
M.a.t.i.a.s
6388
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ylläpito ei vastaile palstoilla käsittääkseni mihinkään, joten vastausta et näin saa. Jos palstalla olisi nimetty valvoja (seriffi), voisit saada tätä kautta vastauksen kysymykseesi.
Voimmehan me toki porukalla miettiä mikä oli syynä viestisi poistoon. Oliko viestisi kokonaan uusi keskustelunavaus, vai vastaus johonkin toiseen avaukseen? Mitä viestisi käsitteli?
Voimmehan me toki porukalla miettiä mikä oli syynä viestisi poistoon. Oliko viestisi kokonaan uusi keskustelunavaus, vai vastaus johonkin toiseen avaukseen? Mitä viestisi käsitteli?
-En vastaa tuohon vielä,ehkä myöhemmin.
kaikkia asioita ei haluta,että tuodaan julki tai keskustellaan. Mielivaltaa käyttävät.
näille foorumeille. Täällä keskustellaan vaan niistä asioista mitä seriffit haluavat.
Siinä tapauksessa on ikävää, ettei tällä foorumilla ole sheriffiä.
Keskusteluissa ei saa:
* Kehottaa ketään rikokseen tai väkivaltaan
* Esittää asiattomia ja loukkaavia kommentteja muista keskustelijoista
* Esittää laitonta tai loukkaavaa materiaalia
* Linkittää tiedostoihin tai sivuille, jotka sisältävät ihmisiin tai eläimiin kohdistuvaa väkivaltaa.
* Esittää yksityishenkilöiden henkilötietoja ilman asianomaisen suostumusta
* Käyttää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia. Tekstin suora kopioiminen muista julkaisuista on kiellettyä. Toisin sanoen rikot tekijänoikeuslakia, jos kopioit artikkelin lehden verkkosivulta ja kopioit sen Suomi24:n keskustelupalstalle. Viestit, joihin on kopioitu artikkeli tai pitkä lainaus, poistetaan.
* Kirjoittaa rasistisia tekstejä
* Kirjoittaa tai kuvata karkeaa pornografiaa
* Markkinoida tai mainostaa tuotetta tai palvelua
* Massapostittaa puheenvuoroja tai lausuntoja. Toisin sanoen saman sisältöisen viestin lähettäminen useampaan kertaan tai jo kertaalleen poistetun viestin uudelleen postittaminen palstoille on kielletty.
Veikkaan kohtaa 6. On myös mahdollista, että aloituksesi ei ole liittynyt palstan otsikkoon. Ylläpito poistaa viestejä niistä tulleiden valitusten mukaan. Poistamisen perusteita ei aina juurikaan tarkisteta. Joskus poistetaan aika helposti, mutta onhan vartiotornin todistajien copy-paste -aloituksia sentään siedetty aika hyvin. Mielestäni on eri asia poistaa kokonainen, sinänsä asiallinen keskustelu aloituksen muodollisen virheen takia, kuin poistaa sama aloitus heti alkuunsa.
Mieti aloitustasi ja koeta uudelleen.