Venäjältä tulee pahaakin ,vaikkei sitä suomettuneessa Suomessa saisi sanoa
Olkaa varuillanne
Olkaa varuillanne
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Nikita, entinen Juha Valjakkala?
Mtv3 uutisissa
jo oppineet suomalaisten tavat.
Helsingin Katajanokalla eilisiltana ryöstetty ja puukotettu taksinkuljettaja on toipumassa.
Tutkinnanjohtaja Seppo Sillanpää Helsingin poliisista kertoo, että kuljettajan tila on vakiintunut ja hän on toipumassa. Eilen leikattu kuljettaja on kuitenkin yhä tehohoidossa.
Taksinkuljettajalla on vakavia vammoja yläkehossaan, erityisesti kaulan alueella.
Poliisi otti eilen nuoren miehen kiinni epäiltynä ryöstöstä. Sillanpään mukaan mies on Venäjän kansalainen, eikä tätä ole kieliongelman takia saatu vielä kuulusteltua.
Epäily miehen syyllisyydestä on kuitenkin varsin vahva. Poliisin koirapartio löysi hänet piilosta ryöstöpaikan läheltä.
Poliisilla oli myöhään illalla menossa mittava operaatio, jossa kymmenkunta Helsingin poliisin yksikköä etsi taksin ryöstänyttä miestä.
Mies oli verinen löydettäessä. Lisäksi taksinkuljettaja oli pyytänyt taksikeskuksesta apua venäjän ymmärtämiseen hetkeä ennen puukotusta.
Sillanpään mukaan poliisilla on useita silminnäkijöitä, joita yritetään kuulla vielä tänään. Tapausta tutkitaan tällä haavaa törkeänä ryöstönä.
Se venäläinen oli ilmeisesti islamilainen ja huumeiden käyttäjä.