ostimme porukalla täysiä pakkauksia,gasino,ässä,sanapeli ja euron maksavia arpoja kaikkia kaksipakkausta.sijoitimme niihin satoja euroja,voittotulos oli ainoastaan yhdessä arvassa 4.50 euroa.miksi mainostetaan että joka 5 arpa voittaa. se ei todella pidä paikkaansa.
gasino ja ässä-arvat
5
2004
Vastaukset
- kylla...
se pitää kyllä paikkansa että joka 5. arpa voittaa. ne vaan ei ole järjestyksessä ja juu, kyllä veikkaus siinä aina voitolle jää vai mitä luulitte? lol. laittakaa seuraavaksi 15miljoonaa riviä lottoa niin pitäisi se täysosuma sieltä tulla. lol.
- Häh..?
Luuleeko joku ihan oikeasti että ne voitot tulee järjestyksessä?
Ja voiko joku ihan tosissaan myöntää laittaneensa satoja euroja kiinni moiseen luuloon? Jos tää on totta, niin ihan oikein, että saitte kantapään kautta opetuksen. Daijut.
BTW, onko se "Gasino" joku uus arpa ;o)- vattulol
se on epäilemättä paras arpa ikinä.. gasino.. lol.
- on tietty
ja erä tutun tuttu osti yli kymmenen vuotta sitten arpoja monta pakkaa, koska liiketoimet olivat sillä mallilla, että rahaa piti yrittää kaikin keinoin. Pistin likoon kaiken käteisen ja ei montaa kymppiä voittanut. Ei vaikka oli satoja arpoja raaputtanut. Tuli konkurssi oikeasti. Hyväuskoisia ihmisiä sahataan linssiin...ei voi olla niin paljon voittoja ja entäpä ne arvat, jotka jäävät myymättä? Niissä kai ne voitot. Tuskin kaikkia arvat menevät kaupaksi.
Sama kun joulun alla myydään lumilyhty-arpoja ja kerrotaan, että joka päivä arvotaan yksi auto. Ei vaan ole näyttöä montako autoa on arvottu. On arvottu numero, jolla voittaa auton, mutta onko ilmaantunut auton voittaja? Tuskin. En osta yhtään Lumilyhty-arpaa, en ennen kun k.o firma näyttää toteen montako autoa oikeasti löysi omistajan. - Kerrasta poikki
Maksoikos ne 400 mk.Mitään ei tullut.Sen jälkeen ei ole tarvinut ostella
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026588
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313940törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303365Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3831807- 331418
- 271360
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471093Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11996Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11930- 42889