Mutta ihmikunta pysyy aina auringonräjähdykseen saakka tällä pallolla. Onkohan asia tulkittava niín että tuomiopäivä pasuunoineen ja ylöstempauksineen onkin se päivä kun aurinko paisuu jättitulipalloksi ja nielaisee maapallomme? Ja , uskovaiset, sanompa että sitä päivää saadaan vielä odottaa satoja tuhansia vuosia. Ei, miljoonia.
jeesusta ja ylöstempausta ei vaan kuulu
urhopekka
190
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Maailmalla tehdään paljon erilsisia ydinkokeita, ja tulivuorenkin purkaus tuo mukanaan aurinkoa kätkeviä pilviä. On paljon asioita joita ihmiset eivät voi järjellään ymmärtää, ja tiedemiehet kiistelevät niistä. Silti he tekevät ydinkokeita ja haluaisivat muuttaa asumaankin maasta muualle, kun ei tämä planeettakaan kaikille enää riittäisi...!
Yliluonnollisuus on olemassa, ja uskominenkin on yliluonnollisuutta, myös tunteet ja vaistotkin kuuluvat niihin, unetkin ovat ihmeellisiä ja yliluonnollisia.
Raamatussa sanotaan ettei Jumala ole kertonut sitä aikaa eikä hetkeä kenellekkään ihmiselle, ja että se tulee kuin varas, ja toinen otetaan ja toinen jätetään...!