kuka tietäisi missä täällä lohjalla voisi käydä kokeilemassa kuntonyrkkeilyä? Sain kipinän ja haluaisin muutenkin löytää itselleni jonkin lajin. millaisia harj.aikoja ko.paikoilla on? voiko vain mennä vai pitääkö etukäteen ilm?
kuntonyrkkeily
15
4835
Vastaukset
- Kuntonyrkkeiljän kipinän ss...
Ei kun meet vain Lohjan keskustaan ja auvot siellä hetken turpaasi, niin saat todella tietää mistä ko. lajiharrastuksen löydät.
Eikä sinne ole tarves kutsua itseään etukäteen.
Joten tervetuloa!- hyvää vinkkihuumoria
Kylläpä tuli naurettua, voi jee, toi oli aika paha vastaus toisen vakavasti tehtyyn kysymykseen. Täytyy sanoa mieletöntä verbaalista lahjakkuutta. Tästä tulee kyllä legendavinkki, kun joku seuraavaks tulee kyselemään Lohjan(kunto)nyrkkeily- tai painitreenipaikkoja.
- bouyjk
Joo,ei tarvinnu lukee ku otsikko ni tiesi satavarmaan mikä vastaus tulee !
- auttaa
Pistä googleen hakusanaksi(lohja kuntonyrkkeily)niin saat apua.
- 111111
Kuntonyrkkeilyä voi harrastaa Tennarissa olevalla nyrkkeilysalilla jossa on harjoituksia joka päivä. Ota yhteyttä joko nyrkkeilykerhoon tai Lohjan boxingiin
- LoKo
Tammikuussa 2015 alkaa Tennarissa (Lohjalla) kuntonyrkkeilyä tiistaisin ja torstaisin klo. 20:00!
- nyrkki
kukas tuota järjestää ja ohjaa. mistä lisää tietoa ja hintaa yms?
- OHuolestunutO
Hyviä paikkoja varmasti löytyy mutta Lohja Thai-Kickboxing ei ainakaan ole sellainen päävalmentajansa Master Danielin kohdalla. Valmentaja vie nuorempien tyttöjen kuntonyrkkeilytreenauksen uudelle tasolle aina hengitysharjoituksista intiimihierontaan. Älkää siis ainakaan laittako lapsianne ks. valmentajan treenattavaksi!!!! Tiedossa on useita tapauksia, joissa Master on hyväksikäyttänyt nuoria treenattaviaan nyrkkeilyharjoitusten varjolla. Master Daniel ryhtyy heikoimpien yksilöiden elämäntapavalmentajaksi ja tapaa heitä myös nyrkkeilyharjoitusten ulkopuolella. Siitä se sitten liukuukin salakavalasti asiattoman treenauksen puolelle. Uhrien on aina vaikea avata suustaan tällasista asioista. Jos joku tunnistaa itsensä uhrien joukosta, ota ihmeessä yhteys poliisiin. Tällaisen laittoman toiminnan on loputtava, jotta uhreja ei tulisi yhtäkään lisää!!!
- Anonyymi
Onko asiasta tehty ilmoitusta? Jos tiedossa on muita uhreja, niin pitäisi ehdottomasti tehdä rikosilmoitus joukolla että saataisiin tuo lapsiin sekaantuja pois lohjan katukuvasta.
- maunokovana
Juu ja siihen martan grillin nurkalle kun menee huutelemaan ravintoloiden sulkemisajan jälkeen. Kyllä alkaa treenit.
Olen kokeillut pari kertaa, eihän niistä paviaaneista mihinkään ole. Hien sain nyrkkeilyn jälkeen pintaan. - Anonyymi
Löysin tämän keskustelun kun mieleeni palasi tapahtuma vuodelta 2012/2013. Olin 17 vuotias. Lohjan thai ja kickboxing kerhon valmentaja Maaret Daniel ehdotti minulle henkilökohtaista lisävalmennusta vedoten hyviin valmiuksiin kilpailla lajin parissa.
Menin ok-taloon keskustassa hänen ja toisen nuoren tytön kanssa, joka rohkaisi minua osallistumaan. Minut laitettiin tuoliin ja käskettiin pitää silmät kiinni-puhuivat henkisestä valmistautumisesta. Tämä tuntui oudolta ja ahdistavalta itsessään. Daniel alkoi hieroa minua ensin hartioista, sitten reisistä, sitten yksityisalueilga hieroen samalla elintään minua vasten. Hän kyseli tuntuuko hyvältä ja kun en pelota jähmettyneenä vastannut hän käski minua sanomaan yes master daniel... Tässä vaiheessa olin niin hämmentynyt- enkö vaan tajunnut treeniä... ylireagoinko... käsiinkö väärin.. Tunne oli kuitenkin niin paha, että nousin tuolista "vessaan ja juoksin ulos kadulle ja poistuin paikalta.
Häpesin enkö ollut varma mitä oli tapahtunut joten vaikenin. Nyt ymmärrän. Daniel hyväksikäyttää lapsia, ilmeisesti muitakin on joutunut uhriksi. Ilmeisesti nyrkkeilytoiminta jatkunut ainakin koronaan asti.
Älkää päästäkö lapsiamme lähelle. Jos teille tai läheiselle on käynyt kuten minulle, niin ilmoittakaa viranomaisille heti. Tuon toiminnan on palattava kokonaan ja uhreille pitää saada oikeutta.- Anonyymi
*Master daniel
- Anonyymi
Itse kävin nyrkkeilemässä 15-17-vuotiaana Master Danielin tunneilla, ja hän aika pian huomasi myös minussa ”potentiaalia” lajia kohtaan. Ehdotti myös minulle, että tulisin käymään hänen luonaan ja voitaisi keskustella siitä että aloittaisin apuvalmentajana. Olin tässä vaiheessa käynyt tunneilla ehkä muutaman kuukauden ajan. Itse en innostunut asiasta ja se jäi siihen.
Treeneissä Daniel kuitenkin usein vei minut syrjään ja antoi ”palauttavia hierontoja ja hengitysharjoituksia”. Hieroi hartioista ja kosketti usein myös lantiolta ja rinnoilta. Koin tämän ahdistavana, mutta en siinä tilanteessa tajunnut sen olevan epäasiallista. Vasta muutaman vuoden nyrkkeilyn lopettamisen jälkeen tajusin tämän olevan todella väärin.
Toivottavasti ei enää pääsisi jatkamaan toimintaansa ja että asiaan puututtaisiin kunnolla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itse kävin nyrkkeilemässä 15-17-vuotiaana Master Danielin tunneilla, ja hän aika pian huomasi myös minussa ”potentiaalia” lajia kohtaan. Ehdotti myös minulle, että tulisin käymään hänen luonaan ja voitaisi keskustella siitä että aloittaisin apuvalmentajana. Olin tässä vaiheessa käynyt tunneilla ehkä muutaman kuukauden ajan. Itse en innostunut asiasta ja se jäi siihen.
Treeneissä Daniel kuitenkin usein vei minut syrjään ja antoi ”palauttavia hierontoja ja hengitysharjoituksia”. Hieroi hartioista ja kosketti usein myös lantiolta ja rinnoilta. Koin tämän ahdistavana, mutta en siinä tilanteessa tajunnut sen olevan epäasiallista. Vasta muutaman vuoden nyrkkeilyn lopettamisen jälkeen tajusin tämän olevan todella väärin.
Toivottavasti ei enää pääsisi jatkamaan toimintaansa ja että asiaan puututtaisiin kunnolla.Ihan tajutonta. Tässäkin ketjussa jo kolme saman kaltaista tarinaa. Onkohan toimintaa yhä, monikohan on joutunut uhriksi? Onko asiaa käsitelty oikeudessa?
- Anonyymi
Lohjan kadut on paras paikka tuolle harrastukselle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Henkirikos kiuruvedellä
Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut1534667Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi1993989Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia
"Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoainetukijärjestelmän, kun energianhinnat nousi352720Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs102492100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman
Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es372238Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin
Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks141825Läpäiseekö Martina Aitolehti Erikoisjoukot - kyllä vai ei?
Martina Aitolehti on pärjännyt mainiosti Erikoisjoukoissa. Yrittäjä on mielipiteiltään napakka ja hän sivaltaakin koulut1211667Olen aika varma
että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa491484- 341375
Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys
Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä241331