ELITISMISTÄ TULLUT USKONTO

Elitismistä tullut jo uskonto, jossa vääräuskoisia ovat ihmiset,jotka ovat joutuneet taloudellisen syrjinnän kohteeksi.
Asioita kaunistellaan ja kierrellään..
Miten voi olla mahdollista,että työllisyys nousee - vaikka köyhien ja syrjäytyneiden määrä kokoajan lisääntyy??
5426
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

arvaas kuka ruksailee noita tilastoja?

Äänestä
  • Tottakain tilastot pienenevät kun pukataan ihmisiä pakkotyöllisyys kursseilla ja lisätään pari euroa päivärahaa. Siellä sitten vuosikymmenen työtä tehnyt opettelee tekemään töitä ja herään aamulla :) Lisäksi päiväkin viikossa katsotaan täysin työlliseksi, vaikka kaikki tietää että ei päivän työllä viikossa itseänsä elätä. No pysyypä tilastot kauniina.

    Äänestä

...mm. Sarasvuo ja Björn-Nalle. Eikö heidän polkunsa ole kultaisin kivin koristeltu?

Äänestä

Kusetussysteemin perusidea on se että rahanahneet virkamiehet kuppaavat rahaa veronmaksajilta muka "hyväntekeväisyyden" nimessä. Ei siinä ketään auteta, ainoa mitä ne haluaa on lisää virkoja ja lisää palkkaa tileilleen

Äänestä
  • Ruinataan rahaa kuluttajilta sivistysmaissa ja ihmiset antavat jotta omantunnontuskat vähän helpottava. Sen jälkeen voi taas ostaa kun antaa 2000 e tilistään vaikka kerran vuodessa 200e jollekin puljulle joka käyttää rahasta alle 20% oikeesti hyväntekeväisyyteen. 80% rahasta menee yrityksen ylläpitoon ja palkkoihin. Siis hyväntekeväisyydellä tehdäänkin yritykselle voittoa. Sitten vielä kirjanpito salaiseksi niinkuin SPR:llä niin ketään ei pääse helposti kitiseen kusetusjuonesta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MYTIME kirjoitti:

Elitismistä tullut jo uskonto, jossa vääräuskoisia ovat ihmiset,jotka ovat joutuneet taloudellisen syrjinnän kohteeksi.
Asioita kaunistellaan ja kierrellään..
Miten voi olla mahdollista,että työllisyys nousee - vaikka köyhien ja syrjäytyneiden määrä kokoajan lisääntyy??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu