laitehallinta tyhjänä

moikka,

eli näin on käynnyt, mitään laitteita ei näy,googletin ja etsin apuja mutta tuloksetta, eli mitäs nyt ?
1170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"1. Go to Start, Run, and enter regedt32 and select OK
2. Maximize the HKEY_LOCAL_MACHINE window.
3. Scroll down to SYSTEM\CurrentControlSet\Enum
4. With Enum selected click the Security option from the Top of the screen then the Permissions menu.

Note: At this point you will probably notice there are no permissions on this key.

5. Click Add
6. Add the group Everyone and the user SYSTEM
7. Select Everyone and check only the Read box
8. Select SYSTEM and check Full Control
9. Click the Advanced button at the bottom of the window.
10. On the Advanced window check Reset permissions on all child objects
11. Click OK
12. On the warning window click Yes
13. Close REGEDT32"
http://www.asksomeone.net/forums/index.php?showtopic=1790

Äänestä

Kommentoi aloitusta


cindy68 kirjoitti:

moikka,

eli näin on käynnyt, mitään laitteita ei näy,googletin ja etsin apuja mutta tuloksetta, eli mitäs nyt ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu