JUTTELIN VIIKINGIN KANSSA ENNEN VAALEJA. HÄN KERTOI TÄSTÄ TYSON-HALME OTTELUN TOTEUTUMISESTA, MITEN LÄHELLÄ SE OLIKAAN. JÄRJESTÄJÄT EIVÄT VAAN SAANEET HOMMAA PURKKIIN KOSKA LIPPUJEN HINNAT STADIKALLA OLIS NOUSSUT PIIPPUHYLLYLLÄKIN AIKA KOVIKSI. HALME OLIS OTTANUT MATSIN VAIKKA ILMAISEKSI JA NÄIN LUOPUNUT OMASTA PALKKIO-OSUUDESTAAN VAIN SAADAKSEEN OTTAA MATSIN ITSE TYSONIA VASTAAN. HALME JA TYSON OVAT VANHOJA TUTTUJA JO HALMEEN PAINIAJOILTA AMERIKASTA. TANSKASSA KUN TYSON OTTI NIELSENIÄ VASTAAN VIIME VUONNA JA HALME USA:N LANEA VASTAAN NIIN ÄIJÄT OLIVAT OLLEET KOVASTI KAVERIA KÖPIKSESSÄ. MIKE OLI HUUTANU HETI KU HALMEEN OLI NÄHNY SEN SIELLÄ ETTÄ "HEY VIKING!" JA YKS TYSONIN KOMMENTTI HALMEELLE OLI: "MAN, YOU ARE THE BIGGEST MOTHERFUCKER I HAVE EVER SEEN!" HYVIÄ TURINOINTEJA OLI ÄIJILLÄ SIELLÄ. HALMEELLA OLI HYVÄT TURINAT MYÖS TÄSTÄ ILLAN MATSISTAAN USA:N POIKAA VASTAAN. HALMEEN MATSI PITI ALKAA HYVISSÄ AJOIN ENSIMMÄISTEN JOUKOSSA, ALKUILLASTA KUUDEN MAISSA, JOTEN ÄIJÄ VARAS PUKUKOPPIIN VAAN PARIT BANAANIT JA VETI KINTAAT KÄTEEN. SYSTEEMIT OLI KUITENKIN SEKAISIN JA KOKO AJAN MUUTOKSIA. TONYN MATSIA SIIRRETTIIN JA LOPULTA SE OLI PÄÄOTTELUN JÄLKEEN PAIKALLISTA AIKAA KLO 03 YÖLLÄ JA KOKO AJAN OLI VENTANNU ETTÄ SEURAAVANA ON HÄNEN MATSI JNE. MUT SAI VENTATA KOKO ILLAN HUH HUH! MUT HYVINHÄN TONY OTTELI SIELLÄ KUN VIDEOLTA OON NÄHNY SEN MATSIN. MIELESTÄNI TONYN KAIKKIEN AIKOJEN PARAS OTTELU. HÄN JOHTI NELJÄ EKAA ERÄÄ JA MOUKAROI VASTUSTAJAA URAKALLA, MUTTA SIT MURTUI TONYN NENÄ JA MATSI KESKEYTETTIIN, HARMI SINÄNSÄ. TONY ON HYVÄ JÄTKÄ JA AMERIKASSA HÄNTÄ ARVOSTETAAN VIELÄ ENEMMÄN KUIN SUOMESSA. SUOMESSA ON PALJON KATEELLISIA JOTKA EIVÄT KESTÄ VÄRIKKÄITÄ TYYPPEJÄ, MIKÄ TAAS ON AMERIKASSA IHAN SELVÄ JUTTU. SUOMI ON LIIAN PIENI KÄPYKYLÄ TÄLLAISISSA ASIOISSA. SUURI JUNTTILA SUOMI. TÄÄLLÄ ON AIKA VAIKEE KANSAINVÄLISEN SÄLLIN OLLA. KENGÄT SAATTAA OLLA LIIAN SUURET NÄIHIN KÄPYKYLÄMAISEMIIN? HALME ON ASIA JÄTKÄ! TOIVON KAIKKEA PARASTA TONYLLE JA PIKAISTA PARANEMISTA!
RASKAAN SARJAN MESTARI
VIIKINKI
4188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kylläpäs sitä nyt kovin ollaan muka "värikkyyden" kannalla. Hame ei anna muiden olla värikkäitä, se tässä se ongelma onkin.
Kun Hame haukkui Halosta lesboksi, ei Halonen ollut moksiskaan. Mutta kun Hametta haukuttiin natsiksi niin heti tuli itku silmään ja poliisille nopeasti. Eikös Hameen pitänyt olla huumori miehiä? Tai ainakin värikäs tyyppi?
Mikä oikeus sillä hormoonikinkulla on haukkua muita mutta muut eivät saisi haukkua sitä?
Hame onkin tuonut Amerikkaan sitä tyypillistä paskaa jota se on täynnä, ihmekös Hametta siellä arvostetaan. Nyt se on jo tuomassa Amerikan paskaa tännekkin luvattomien aseiden muodossa.
Mutta Amerikka tuskin enää kauan pysyy pystyssä vaan se sammuu kuin Hame konsanaan.
"HÄN JOHTI NELJÄ EKAA ERÄÄ JA MOUKAROI VASTUSTAJAA URAKALLA"
Ja paskat mitään moukaroinut se oli tasainen ottelu kunnes Halme alkoi ottamaan kunnolla iskua, taisi väsyä? Jos Halmeen nenä murtui niin olisiko se ehkä johtunut Garing Lanen lyönnistä?
Ja mitä vitun väliä sillä odotuksella oli kun vastustaja joutui odottamaan saman ajan?
Muutenkin on tutut tuntuiset selitykset.
Sähän voisit samantien selitellä Halmeen muutkin tappiot samalla tyylillä vai mitä?
Mitä sitten JOS Halme olisi voittanut sen nyrkittelyn?
Tuskin olisi tehnyt kesää tahi talvea?
Vain eritt pienelle ihailijajoukolle ehkä hillumisen aihetta. Tuskin muuta.
Tota joo kyllähän Halme asia jätkä on mutta onkohan nyt käyny kuitenkin niin jotta on menny keitot ja kiisselit sekasin...
Mitä vittuu tekee mies kamoissaan jos on "PERIAATTEENMIES"..
Pidin Halmeen tyylistä arvostella suomen"löysiä"paskoja jätkiä jotka ovat kuin pystyyn paskannettuja lapamatoja eli narkit yms..
mutta miten helvetissä on mahdollista jotta sama mies on sekakäyttäjä..
Viina pitää miehen tiellä mömmöt vie helvettiin..
Ei siin mitn ukko jaloilleen sairaalasta ja vittuun sieltä arkadianmäeltä se ei ole tollasille jätkille kun Halme siellä pitää olla kiero ja Halme on lopulta vielä liian suoraselkänen..
Mutta lopettas ton vitun sekoilun ennen kuin menee terveys lopullisesti..
Ei ole varmaankaa kiva kun kaikki pikkunassikat tulee matsaan sitten kun joku Tonyn tapanenkin kaveri on heikoilla