Höynä: LAMA ei tule minun

http://www.uusisuomi.fi/raha/16110-bush-taantuma-ei-uhkaa

vaan vasta Obaman astuessa valtaan. Siltä seisomalta, eikö totta.

Juuri tuona päivänä impperilisti häviää lopullisesti Irakin sodan ja LAMA lankeaa pyörremyrskyjen tavoin.
2107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

saadaan juuri sen verta lisäaikaa !

"Bush on allekirjoittanut kongressin hyväksymän lain 152 miljardin dollarin elvytyspaketista, joka on suunnattu maan talouden vahvistamiseen."

Äänestä
  • Mutta kuka maksaa impperialistin tukipaketit?

    Kineskit?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaudellani : kirjoitti:

http://www.uusisuomi.fi/raha/16110-bush-taantuma-ei-uhkaa

vaan vasta Obaman astuessa valtaan. Siltä seisomalta, eikö totta.

Juuri tuona päivänä impperilisti häviää lopullisesti Irakin sodan ja LAMA lankeaa pyörremyrskyjen tavoin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu