tulisi maailman loppua tulla!tutkin mukaan ,että jääkausi vasta vajaa 60tuhatta vuotta päästä ja miljoonan vuotta maapallo räjähtää.Jos tulevaisuudessa tulee asteroidi törmää iskuu maahan niin miksei mennä pieni porukassa lähtemään (Nasa) itsemurhaiskuun tuhoaa asteroidin kun jos haluaa pelastaa maapallon väestöä.. tulevaisuuteen aika varmasti kehittää vauhdissa esim. tekniikka,ideoita ja kaikkea.Tosiasiassa ,että suomessa on olemassa hiukan maajäristyksiä ,mutta emme tunne järistyksen ,koska aivan hiiren hiljainen.Muutaman miljoonan kuluttua tälläiseksi tulee jättimaata eli esim.ruotsin maa menee suomen kiinni ja muuta kaikkialla samaa ,että ei näy missään merta paitsi enemmän vettä kyllä maan puolelle jättiseksi meriksi vaan.Myös suomessa vajaa alle 60vuotta päästä ilmastonmuutos kun talvi muuttuu kesäksi ja kesää muuttuu talveksi.siinä sellaisen juttuja..
Enkä usko
että 2012 vuonna
1254
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Miksi kirjoittaa tänne noin helkkarin huonoo tekstiä ettei saa mitään selvää? Jos olet huolissas mailmanlopusta niin kirjotat hassuun paikkaan. Ei täältä foorumilta löydy ratkasua tähän ongelmaan, eikä moneen muuhunkaan.
Jos taas lohdutusta haet tulevaa mailmanloppua ajatellen niin voin kertoa sinulle että kyllä se joskus tulee. Aivan varmasti. Yhtä varmasti kun aurinko nousee joka aamu. Todennäköisemmin kuitenkin kuolet vanhuuteen sitä ennen. Tai onnettomuuteen. Tai väkivallan uhrina. Luultavasti juuri mailmanloppu on KAIKKEIN EPÄTODENNÄKÖISIN vaihtoehto elämäsi päättäjäksi. Mutta jos se siitä huolimatta meidän aikanamme tulee niin mennään ihmeessä samaa matkaa ;)
Nuku yösi rauhassa kaveri