Lapset tappamaan tanskalaisia
Atte Ateisti
10362
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
aikanaan ollut melkoista sotapropagandaa lapsille, jopa Aku Ankka oli valjastettuna tähän touhuun länsimaissa. Propagandaa lapislle jaetaan mitä oudoimmissa yhteyksissä,
"Euroopan oma supersankari Kapteeni Euro paitsi pelastaa Euroopan superrikollisilta, myös osallistuu urheilukisoihin ja voittaa Euroopan ulkopuolella asustavat ali-ihmiset Euroopan nimessä. Kapteeni Euron johtaman Team Euron jäsenet lukevat eurooppalaista kirjallisuutta, tanssivat eurooppalaisia tansseja, arvostavat eurooppalaista ympäristöä ja ajattelevat yhtenäisiä eurooppalaisia ajatuksia. Kaikilla hyvillä eurooppalaisilla on siistit hiukset, kunnon univormu, ja täysin samanlaiset mielipiteet kaikesta. Tyrmistyttävää luettavaa."
Alimmaisena:
http://www.mbnet.fi/nettijatkot/2002/11/netpoim/
http://www.captaineuro.com/
...noissa eurotarinoissa myös lapsia tappamaan ihmisiä joilla on "väärä" uskonto tai mielipide?
että kirjoitin lasten manipuloimisesta, se on ollut yleistä vähän joka puolella, ns. sotapropagandaakin on tehty, esim.
>Disney julkaisi myös kuusi lyhytelokuvaa, joissa Aku liittyy Yhdysvaltain armeijaan ja taistelee japanilaisia sotilaita vastaan.>
Uudempaa
>Vuosina 1987–1990 esitetyssä piirrossarjassa Ankronikka Aku liittyy Yhdysvaltain laivastoon ja jättää Tupun, Hupun ja Lupun Roope-setänsä huollettaviksi.>
http://fi.wikipedia.org/wiki/Aku_Ankka
http://fi.wikipedia.org/wiki/Propaganda
http://www.tsv.fi/ttapaht/017/riukulehto.htm
Elikkä sinun mielestä on okei, että muslimilapset opetetaan vihaamaan länttä ja tappamaan tanskalaisia. Koska "meilläkin" on ollut jotain propagandaa puoli vuosisataa sitten.
täällä ole manipuloitu melkoista islam vihaa Bushin valtaan nousun jälkeen, netti on sitä väärällään.
http://www.kepa.fi/kumppani/1982/
Meillä ohjaaja Lillqvistille on aneettu fatwa ja nyt odotellaan ensimmäistä taaperoa lähestymässä pommi kurahousuissaan. Mitäpä ei isänmaallinen suomalainen kristitty tekisi perinteisten arvojen takia.
Kristinuskoiset ovat tehneet myös, ihan jotakin muuta kuin mitä Jeesus opetti, eli kääntämään
toisenkin posken...
rakentavimpia ihmisen tuntemia liikkeitä muuten...
Tulevia lapsisotilaita, mitä ilmeisemmin, jotka omaksuvat manipuloituna vihan kulttuurin. Piirretyt kanit ovat loukkaantuneet Mohammedin puolesta ja lapset samaistuvat piirroshahmoihin. Näitä lapsia koulutettaessa ensimmäinen pehmolelu voikin olla rynnäkkökivääri. Näinhän haavat pidetään auki tuleville polville ja sodan jännite ja kunnia elää koko ajan.
Täytyy sanoa, että ihminen on mennyt itsekkyydessään lain väärälle puolelle riistäessään lapselta normaalin elämän, kasvun ja rakkauden. Vihan ja sodan siemenien kylväminen lapsiin, muuttaa persoonallisuutta tunteettomaan suuntaan. Raamatussa on Jesajan ennustus ( Jes2:4 )jossa kielletään sotataitojen opetus ja tuhotaan aseet.
Hän, Herra, ratkaisee kansanheimojen riidat, hän jakaa oikeutta kaikille kansoille. Niin taotaan miekat auran teriksi ja keihäät vesureiksi. Yksikään kansa ei enää kohota miekkaa toista vastaan eikä harjoittele sotataitoja.
"Hän, Herra, ratkaisee kansanheimojen riidat, hän jakaa oikeutta kaikille kansoille. Niin taotaan miekat auran teriksi ja keihäät vesureiksi. Yksikään kansa ei enää kohota miekkaa toista vastaan eikä harjoittele sotataitoja."
Jaahas, eli se paska jumala muuttaa ihmiset hipeiksi ja pasifistipaskoiksi?! Kiitos ei! En halua elää maailmassa jossa ikuinen rauha ja rakkaus hallitsee, haluan SOTAA!
Lisää väkivaltaa, verta, teurastusta! Janoan lisää verenvuodatusta ja kärsimystä! TUSKAA! Virratkoon veri!