Mikä idea oli lordi-leffassa

Niin siis kaikki ketä on käyny katsomassa elokuvan niin tajusitteko et mitä se loppu meinas siis selittäkää vähän? ps. ihan sairaan outo ja mun mielestä huono leffa
189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

juuri tuon takia sitä ei suunniteltukaan Suomeen, vaan ulkomaille. :)

Siis se loppu meinas sitä,että kaikki toistu. Sen takia siinä alussa se tyttö hoki koko ajan " Ei uudestaan, ei uudestaan..." koska se toistu koko ajan. Alussa se halusi punaisen liidun, sitten lopussa näky kun kaikki meni samalla lailla kuin alussa mutta se halusi vain sinisen liidun. Eli se toistui koko ajan. Tiedä sitten oliko se vain sen autistisen tytön päässä vai tapahtuiko oikeasti:) musta se oli ihan hyvä. Kattoo ny, mitä muut eurooppalaiset ja niiden lisäks vielä mm. egyptiläiset, irakilaiset, saudi-arabialaiset jne. tykkää. Ja aasialaiset :)Varmasti menestyy paremmin ulkomailla. Parempi olisi sillä budjetti on koko suomen elokuvahistorian suurin. Samoin lavasteet :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jaa täh kirjoitti:

Niin siis kaikki ketä on käyny katsomassa elokuvan niin tajusitteko et mitä se loppu meinas siis selittäkää vähän? ps. ihan sairaan outo ja mun mielestä huono leffa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu