Lestadiolaisten syrjintää nuorilla!

En ymmärrä,Lestadiolaisia syrjitään yhä enemmän ja enemmän.. Mitä vikaa lestadiolaisissa on?Eivätkö he ole samanlaisia,uskonto on vaan eri ja erit tavat.. Kenelläpä olisi Aivan millilleen just samat tavat,Hei HALOO. mun mielestä lestadiolaisten syrjintä on tosi tyhmää!
2286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Muista rukoilla heille rikasta seksielämää. Sitä heillä harvoin on. Toivon heille kaikkea kivaa.

Äänestä

Ei lestadiolaisia syrjitä vaan asia on ihan toisin päin.

Lestadiolaisnuoret itse vetäytyvät pois "tavallisten" nuorten seurasta ja sitten lurkkivat kaukaa puun takaa naama norsunvitulla, mitä muut puuhaavat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miksi? kirjoitti:

En ymmärrä,Lestadiolaisia syrjitään yhä enemmän ja enemmän.. Mitä vikaa lestadiolaisissa on?Eivätkö he ole samanlaisia,uskonto on vaan eri ja erit tavat.. Kenelläpä olisi Aivan millilleen just samat tavat,Hei HALOO. mun mielestä lestadiolaisten syrjintä on tosi tyhmää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu