näyt ja ilmestykset syynä muslimien
4
777
Vastaukset
- Herralle!
Jumala voi käyttää myös siis näkyjä ja ilmestyksiä, että myös muslimit pelastuisivat. Sitä toivoisi myös tänne Eurooppaan. Herra armahtakoon siis kansojamme.
- Pallelujaa
Ilmestykset ovat nähtävästi vain mahdollisia kehitysmaissa ja ei niitä ihmeitäkään sivistysmaissa tapahdu. On ikävä romuttaa teidän uskonno, pahoittelen.
- Todellakin:
Herra elää ja on ylösnoussut! Kunpa saisimme myös tänne meille Suomeen ja muuallekin Eurooppaan vielä armon ja herätyksen aikoja! Ole siunattu ja toisetkin palstalaiset, myös epäilijät!
- minä vaan
Pallelujaa kirjoitti:
Ilmestykset ovat nähtävästi vain mahdollisia kehitysmaissa ja ei niitä ihmeitäkään sivistysmaissa tapahdu. On ikävä romuttaa teidän uskonno, pahoittelen.
Ei meidän uskonto ihan helposti kaadu. Sitä on Rooman keisarit yrittäneet aikanaan kaataa tuloksetta. Sama juttu nykyisissä diktatuurivaltioissa, kuten Kiinassa, jossa valtiojohdon "ponnistelut" kristinuskon tuhoamiseksi ovat tuloksettomia (kristinusko nimittäin leviää sielläpäin aika vauhdilla).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä20611891- 298218
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.596313Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1775227- 574978
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai504508Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1174425- 1193916
- 823415
- 531957