Joka sadas USA:lainen on vanki

Joka sadas jenkkiaikuinen on vankilassa, eli prosentti väestöstä:

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Amerikkalaisista aikuisista jo prosentti vankilassa/1135234434059
3462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nukut omassa autossasi, joka on pysäköitynä julkiselle parkkipaikalle. Tuomio: 500 vuotta, mutta saat tuomiotasi vähemmäksi, jos ilmiannat muitakin autossaan nukkujia, about tollaset 100 vuotta / ilmianto.

Olet lähtökohtaisesti terroristi, kunnes voit itse todistaa syyttömyytesi. Olet etukäteen tiedettynä lapsiinsekaantuja, kunnes voit itse todistaa syyttömyytesi. Ellet, niin satojen vuosien tuomio odottaa.

Tällä tavoin jenkeissä pyöritetään laitonta mafiavankilabisnestä, koska piirikuntien ja liittovaltion vankilat ovat pakotettuja ostamaan vankilapalveluja ulkoistetuilta yrityksiltä, jotka omistaa NWO mafia: ateriapalvelut, vaatteiden osto- ja pesulapalvelut, terveydenhuolto, vapaa-ajan harrastusten välineiden osto ja huolto ja niin edelleen.

Veronmaksajilta kaikki pois. Sen vuoksi on tärkeää, että amerikkalaisia saadaan sankoin joukoin vankilaan, koska se palvelee NWO mafian taloudellisia etuja. Vertaa Hesarin julkaisemia tietoja:

"Maan vankilat ovat täpötäynnä ja vankien ylläpito on kallista. Yhdysvalloissa käytettiin viime vuonna arviolta 44 miljardia dollaria, eli noin 29 miljardia euroa vankeinhoitoon."

Patriot Act on tuonut vankiloihin ennätysmäärän väestöä.

Äänestä
  • että 9/11 oli inside job!

    Äänestä

Usan rikolliset ovat vapaana maan johdossa, eivätkä vankilassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vankilabisnes kannattaa? kirjoitti:

Joka sadas jenkkiaikuinen on vankilassa, eli prosentti väestöstä:

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Amerikkalaisista aikuisista jo prosentti vankilassa/1135234434059

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu