Timo Soinia kohtaan lietsottu viha kertoo paljon enemmän katkerista vihaajista kuin Timo soinista. Jokainen järkevä ihminen ymmärtää tämän.
On surkee huomata, kuinka katkeraksi pettynyt ihminen voi mennä.
Ei tässä paljon vanhat opit siitä, että kunhan puhutaan lohduta, kun näkee pahuuden ja katkeruuden myrkyttämien ihmisten tuotokset.
Soini on meidän yksimielisesti valitsema ja tuki on jatkossa myös varmaa.
On surkee huomata, kuinka katkeraksi pettynyt ihminen voi mennä.
Ei tässä paljon vanhat opit siitä, että kunhan puhutaan lohduta, kun näkee pahuuden ja katkeruuden myrkyttämien ihmisten tuotokset.
Soini on meidän yksimielisesti valitsema ja tuki on jatkossa myös varmaa.
Vastaukset 30
Vanhimmat
lähimmän näreikön reunaan laske pökät puolitankoon ja pyllistä oikein voimakkaasti, kyllä ne terveet ympyrät sitten sieltä pian tulee. ÄÄLIÖ,ÄÄLIÖ.
Ei eroa, höpöttääkö Vasemmsitoliittolainen Karva Korhonen, vai Soini. Samat tarinat.
Mitenhän jos Soini olisi ministeri, mitä tekisi.
Olisi Halos sarjaa...mitätön...
epäonnistuja. ei muuten katkeruus paistaisi noin selvästi. olet ääli......
Soini sai eduskuntavaaleissa 20 000 ääntä. Huippujätkä ja kansa tykkää. Kaiken maailman poliittiset desimaalisarjalaiset kadehtii. Heitä ei vastuu paina, kun ei ole koskaan valittu edes taloyhtiön hallitukseen.
Soini tsemppaa ja PS nousee.
V 1997 Soinista puheenjohtahja, 1 kansanedustaja, arvostettu Vistbacka. Kannatus prosentin.
Eduskuntavaalit 1999, Soini pj kannatus 1,0 prosenttia.
Eduskuntavaalit 2003, kannatus 1,6 prosenttia. Soini edustajaksi.
Eduskuntvaalit 2007, kannatus 4,1 prosenttia. Soini ja 4 muuta läpi.
Aika hyvä tili, ei ihme , että valitaan yksimielisesti puheenjohtajaksi.
ja sen työpanosta. Vistbacka piti harvalukuisten kaaderien tuella lähes yksin puoluetta hengissä kahdeksan vuotta. Sitten Halme toimi kantorakettina ja tuli roima nytkähdys eteenpäin. Soinilla on omat ansionsa, ei niitä kukaan kiistä. Mutta tuntuu kenttäväen työpanoksen tietäen epäoikeudenmukaiselta, että te soinilaiset jatkuvasti vähättelette ja pilkkaatte heidän osuuttaan. Oletteko muuten itse tehneet mitään puolueen hyväksi muuta, kuin sorvanneet ahkerasti rupareikää?
Älä nyt sinäkin höperehdi. ei Soini kenttäväkeä aliarvioi. Jätkä on melkein tappanut itsensä kiertämisellä. Pari keuhkokuumettakin potenut.
soini kävi vaalien alla seisomassa kaikissa vaalipiireissä ehdokkaiden rinnalle. Meilläkin Pirkanmaalla kävi monta kertaa.
Yliaktiisiset kannattajat voivat lyödä yli, mutta kyllä Soini on maltillinen ja mukava kaveri.
Tosiasia tällä hetkellä on vaan se, ettäjos Soini heittäisi lekan nurkaan niinpuolue menisi kuin kivi Näsijärveen. Tehdään vaan wörkkiä kunnolla niin löytyy uusia hyviä naamoja. Eikaikista ole nousijoiksi.
Avaus on täyttä asiaa. Jotain rajaa pitäsisi olla. Soini on hyvä kansanedustaja, kyllähän me se tiedetään.
Voisitko kertoa, mitä Soini tarkoitti sillä, että "Venäjä on parempi kuin EU?" -Näin hän sanoi televisiossa pari päivää sitten.
Jos et pysty vastaamaan, niin sitten on parempi, että jätät politiikan heille jotka siitä jotain ymmärtävät.
Mutta todennäköisesti Soini tarkoitti, ettei eu saa kävellä ylitsemme.
Venäjällä ei ole enää keinoja Suomen kaatamiseen.
katkera metelöi ja yrittää lietsoa vihaa jäsenten keskuuteen. Kyllä me ollaan Soinin takana.
-mikä on mainostamanne "oikea linja"?
-miksi persujen jäsenmäärä on laskussa?
-miksi Soinin mielestä "Venäjä on parempi kuin EU"?
Jos ei löydy vastauksia, niin menkää takaisin hiekkalaatikollenne leikkimään ja huutakaa mammaaa... avuksi tarvittaessa.
Sä nyt olet niin pöhkö jätkä, että vaikka vastaisi niin et ymmärtäisi edes sen nimeä joka nenästäsi suuhun valuu.
Montako ääntä olet vaaleissa saanut. Tuskin olet ollut edes ehdolla, kyylä.
Soini toimii ihan oikein. Luuserit on potkittu pellolle.
Soinin on ollut pj jo kymmenen vuotta ja puolue on noussut desimaalipilkun takaa 5 prosentin puolueeksi.
Olen tosi iloinen, että se pistänyt vätylkset pihalle ja pitää ääriainekset ulkona - Ei fasisteille ja kommunisteille.
pysty itse kuitenkaan parempaan kuin Timo. Muita on vain niin helppo nimettömänä arvostella. Vieläkään eivät uskalla paljastaa ketkä ovat näiden pro-liikkeiden takana
provoliikkeen takana. Paras ystävä vaan kantelee ja kertoilee taas parhaalle ystävälleen.
HP, PS ja pöhö ohipuhuja LH ja muutama kokoomuslainen kakara.
että puoluesihteerin virka on joku sulle räätälöity eläkevirka, josta pääset joskus nauttimaan kovaa eläkettä! Ihmisiä vaihdellaan työelämässä ja siihen on vaan pakko tottua. Turha täällä on katkerana kylvää riitaa. Tukkapöllyä kaipaat!
Soinin koirakoulussa on mukava oppia selkäänpuukotusta. Vanhat häjyt sanovat, ettei klopit osaa viiltää.
Koska kertaus on opintojen äiti, täytynee muistuttaa muutamasta seikasta.
- Kotkanpesäläiset ovat ainoa Eduskuntapuolueiden nuorisojärjestö joka
EI SAA VALTIONAVUSTUKSIA.
- Työpaikka on työsopimuksen mukaan Helsingissä, mutta OPISKELLAAN päätoimisesti Jyväskylässä,
kirjat ja valtuustopaikka Kurikassa..
Sale tutkii ...
Niinpä niin.Iltapäivälehtien toimittajat naureskelevat avoimesti Soinin PERSE-kampanjalle.
Iltasanomien toimituksella on hyvin tiedossa se, että kampanjan alkuunlaittaja lienee "konsultaatiofirma" Myrskylyhty.
Juupa juu.
Soini puhuu mielellään vaalijallituksesta ja Gallupsaippuasta sekä vpj.Oinosen kohdalla savolaishuumorista mutta eiköhän ne toimittajat jallita Soinia sammakoimaan tuon tuostakin.
Hyvänä esimerkkinä Soinin olemattomasta mediahallinnasta käynee tuo alkuviikkoinen propellihattuluokkaan laskettavissa olevan käsikäyttöisen kännylaturin luovutus valtakunnallisessa ajankohtaisohjelmassa.
Tekemämme puhelinkyselyn mukaan yksikään edes maakunnallisesti merkittävä lehti ei ole saanut asiallisia vastauksia Perussuomalaisille lähetettyihin gallupkyselyihin.
Miksi Soinin avustajat eivät osaa vastata yksinkertaisimpiinkaan tiedusteluihin?
Voiko selitys olla niin yksinkertainen, ettei niitä kyselyitä edes viitsitä vaivautua avaamaan?
Sähköposteista tiedämme jo, että kaikki "oudot" osoitteet deletetään suoraan ja kirjeet heitellään varmuuden vuoksi roskiksiin.
Ei siis ihme..
Nyt on valtamedioiden edustajat ja puhemies Niinistön työryhmä kiinnittäneet huomionsa jatkuvaan lusmuiluun...kuulemme varmasti aiheesta lisää piahkoin.
Hannu Purho teki puoluesihteerinä arvokasta työtä kenttäväen joukossa.Eduskunta-avustajana vanhaherra oli valovuosia edellä nykyisten broilereiden osaamistasosta..
Kysellään jatkuvasti Purholta "eikö hän voisi edelleen vastata Perussuomalaisia koskeviin kysymyksiin, kun nykyjohdolta ei saa joko minkäänlaisia vastauksia tai ne ovat käsittämättömiä lauseen mittaisia, ympäripyöreitä mongerruksia."
Se on nähty ainoana keinona. Niin kävi Vennamonkin kanssa.
Soinille vain potkut. Kukaan ei ole korvaamaton.
Mistä näitä neroja nousee? Mikä ristiriita siinä on kun on yksimielisesti valittu???!!!!!!
Menkää te kokoomuskakarat muualle mesoamaan.
..kokoomuspiireissä Soini on rakastettu. Lukuisilla katoliseen Eurooppaan suuntautuneilla matkoillaan (eikä kulje tuulipuku päällä siellä) Soini on ystävystynyt mm. Alexander Stubbin kanssa. Moni köyhä mökineläjä ei tiedäkään miten herraskainen puheenjohtaja perussuomalaisilla on.
Hienoa, että on suhteet kunnossa.
Näyttelijä kuin Hertta Kuusinen aikoinaan. Kyllä pöhköt uskoo mitä vaan ja tarkoitushan pyhittää keinot. Eiks jeh?
näyttää herättävän keskustelua enemmän kuin muut yhteensä,ja se kertoo paljon kaverista.
Ei kai vaan ole katkeruutta demarien taholta suosittua äijää kohtaan,heillä kun tuntuu asiat menevän päin persettä.
Kaponen on hartianseutu, mutta tämä nuorimies on jo täysverinen faitteri.
Ja:
"Kyllä virka opettaa"
osaisi olla Johtaja! Sieg heil!
,,,viestejä, senhän te osaatte ja siihen ne taidot sitten loppuvatkin. Dorkaa.
tietoa ja taitoa nokian ongelmiin???