Ei auta edes 2 päätuomarin järjestelmä.

se nimittäin vain pahentaa asiaa. Eilenkin ässät-jokeri pelissä Ringbom,´Lindroos kaksikko ei nähnyt edes 5 metrin päässä heistä tapahtuvaa täysin selvää käsisyöttöä tai muita täysin selviä rikkeitä.

Heittäkää kaikki paskat pois ja ostakaa uusia! sm-liia on häpeä Jääkiekolle kun on tällaisia amatööripillipiipareita viheltelemässä ammattilaisliigassa.
3168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kaksi nuijaa Jäällä, toisella kokemusta ja hitunen taitoa, toinen aivan pihalla.

Ainoa ratkaisu on ammatti tuomarit.

Play off potista pois kuuden ammatti tuomarin palkat ja homma on hoidettu.
Olen edelleenkin sitä mieltä että Slovekia, Slovenia Tsekki on löydettävissä helposti 4-5 tasokasta ja edullista tuomaria.
Kotimaisia tuskin kiinnostaa heittää koulutusta nurkkaan ja riskeerata tulevaisuus, ai kuka no esim favorin..
Suomesta kriteerit täyttää vain favorin ja levonen !!!

Äänestä

tarpeeksi tuomareiden koulutukseen? Vai ovatko liian herkkiä lahjonnalle? SM-liiga on ammattiliiga jossa häärää amatöörituomarit. Oli sitten niitä tuomareita yks tai kaks, niin aina joutuu kritisoimaan tuomareita...

Äänestä
  • Tässäkö meidän tulevaisuudenykköstuomarimme? EI HERTTISEN LEIJAA!!! Enpä ihmettele jos joku humalainen hyppää ase kädessä kaukaloon kun nuo puupäät saa peliä tulevaisuudessa tuomita!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuomari nuijapää kirjoitti:

se nimittäin vain pahentaa asiaa. Eilenkin ässät-jokeri pelissä Ringbom,´Lindroos kaksikko ei nähnyt edes 5 metrin päässä heistä tapahtuvaa täysin selvää käsisyöttöä tai muita täysin selviä rikkeitä.

Heittäkää kaikki paskat pois ja ostakaa uusia! sm-liia on häpeä Jääkiekolle kun on tällaisia amatööripillipiipareita viheltelemässä ammattilaisliigassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu