Selaan ja selaan Adventist Review-lehtiä, eli adventtikirkon päälehteä ja löydän sieltä rehvakkaan uutisoinnin katolisen kirkon pedofiilitouhuista, mutta en löydä sanaakaan adventtikirkon viimeisimmästä Amerikan maallisissa lehdissä uutisoidusta hyväksikäyttöjutusta.
Tässä adventistien viimeisimpiä siltä alalta:
http://www.telegram.com/article/20080209/NEWS/802090352/1116
Selaan Adventist Review-lehtiä
2
178
Vastaukset
- et osaa
muuta tehdäkään kuin puhua adeventismista, Ellenistä, maksat kymmenykset ja luet heidän kirjojaan ja lehtiään. Puuttuu vain että jätät piinauskon pois niin olet valmis a-kirkkoon.
Adventtitotuus taitaa olla tämä:
"Joka toiselle kuoppaa kaivaa, se itse siihen
lankeaa."
Jos Uskova_1 ei toimisi totuudenpasuunana täällä,
niin Herra laittaisi - lupauksensa mukaan -
kivet huutamaan.
No, kyllä nytkin tavallaan myös
kivet huutavat ... Mutta kiitos Herralle, että
hän on voidellut Uskova_1:n palstalle muurinaukossa
seisojaksi!!
Matt. 10:27
Minkä minä sanon teille pimeässä, se puhukaa päivän valossa. Ja minkä kuulette kuiskattavan korvaanne, se julistakaa katoilta.
Luuk. 19:40
Mutta hän vastasi ja sanoi: "Minä sanon teille: jos nämä olisivat vaiti, niin kivet huutaisivat".
Sananl. 16:27
Kelvoton mies kaivaa toiselle onnettomuutta; hänen huulillaan on kuin polttava tuli.
Sananl. 26:27
Joka kuopan kaivaa, se itse siihen lankeaa; ja joka kiveä vierittää, sen päälle se takaisin vyörähtää.
Saarn. 10:8
Joka kuopan kaivaa, se siihen putoaa; joka muuria purkaa, sitä puree käärme.
Hes. 22:30
Minä etsin heidän joukostansa miestä, joka korjaisi muurin ja seisoisi muurinaukossa minun edessäni maan puolesta, etten minä sitä hävittäisi, mutta en löytänyt.
Kiitos, sisar!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215364- 501401
- 11817
- 47789
Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️58788- 46772
Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,52767Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle49756Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom132745Onko oikein? Kaikki naiset "jäivät rannalle" Maajussille morsian -pääsarjasta - He ovat mukana!
JES, Maajussille morsian starttaa ja tiedossa on tuttuun tyyliin kaksi eri ohjelmaa: Maajussille morsian ja Maajussille8744