Piti maksaa lasku Nordean tilille, maksoin sen sitten ihan vaningossa Tapiolan tilille-
Olen itse vielä Sammon asiakas-
Nyt pitää koko vkl odotella jotta voi soitella ja selvitellä asiata-
Onko muille käynyt näin ja miten pankit toimivat? Saitko rahat takaisin vai jäikö sille tielle?
Laskun maksu väärälle tilille
8
1234
Vastaukset
- pankkitoimihenkilö.
Ota heti maanantai aamuna yhteyttä Sampoon ja kerro tilanteesta. He pystyvät sitä kautta pistämään eteenpäin maksunpalautuspyynnön. Muutama päivä sen selvittelyssä siirtelyssä saattaa mennä, mutta saat kyllä asian kuntoon. Ole huoletta!
- Uppotukkien vaikutusta
syvänmeren kalojen sukupuolielämää tutkivan
yhdistyksemme tilille. Kalmarit kiittää!
Ehkäpä sitten ensi kuun vaihteessa olet tarkempi/tai selvempi laskuja maksaessasi ;) - kasvun suhde
Uppotukkien vaikutusta kirjoitti:
syvänmeren kalojen sukupuolielämää tutkivan
yhdistyksemme tilille. Kalmarit kiittää!
Ehkäpä sitten ensi kuun vaihteessa olet tarkempi/tai selvempi laskuja maksaessasi ;)sydänkuolemiin keskikesällä?
- -w.-
"Piti maksaa lasku Nordean tilille, maksoin sen sitten ihan vaningossa Tapiolan tilille-"
hieman sekavaa, oliko henkilö ja tilinumero sittenkin oikea.
Koeta ryhdistäytyä,
läheskään kaikkia väärälle tilille maksuja ei saada takaisi ja niitä on tuhansia.
vai otitko alkuosan ja loppuosan eri pankin numeroista
tuskinpa on toisessa pankissa samallista numeroa,
eli rahasi palautuvat, nopeasti. - Mie-
Kyse oli autolainalyhennyksestä Nordean tilille.
Saajaluettelosta nappasin tiedot, ja epähuomiossa otin väärät- Sattuuhan noita mutta kyllähän se suoraan sanottuna vituttaa kun tekee tuolleen-
Mutta het maanantaina soittelen joka paikkaan ja selvitän asiat- kitos kommenteista :)- aivan sama
Jos laskusta otit tilinumeron, on aivan sama minkä pankin tilille maksat kun viitenumero ja rahasumma on oikea. Normaalisti yritysten laskuissa on kolme eripankin tilinumeroa ja itse valitset mille maksat.
- Ihmettelen...
aivan sama kirjoitti:
Jos laskusta otit tilinumeron, on aivan sama minkä pankin tilille maksat kun viitenumero ja rahasumma on oikea. Normaalisti yritysten laskuissa on kolme eripankin tilinumeroa ja itse valitset mille maksat.
"Jos laskusta otit tilinumeron, on aivan sama minkä pankin tilille maksat kun viitenumero ja rahasumma on oikea. Normaalisti yritysten laskuissa on kolme eripankin tilinumeroa ja itse valitset mille maksat."
Mitä järkeä on kommentoida tuollaista, kun kirjoittaja on jo edellisessä viestissään aivan selkeästi sanonut "Saajaluettelosta nappasin tiedot"? Etkö tiedä mikä on saajaluettelo?
Eli suoritus on mennyt täysin toiselle taholle kun on ollut tarkoitus.
- Mie-
Tänään soittelin n tunnin verran kolmeen eri pankkiin ja asia on hoidettu-
Sampopankista neuvoivat ottaman yhteyttä tapiolaan ja sieltä kautta saan rahat takaisin palautuksena n viikon kuluessa-
Hienoa palvelua oli, toisin sanoen nordea rahoituksessa: soitin ja ilmoitin asiasta, ei minkäänlaista ymmärrystä jotta maksaisin laskun pikkuisen myöhässä- olisi tullut jo huomautuslasku ja sitähän en maksa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1603489
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau612735Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.332120- 1301687
- 801583
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?831544Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3681472- 971215
- 891125
On tullut aika lukita kaupunginjohtajan ovi, ja hlö pihalle
Ei kahta eikä yhtäkään selitystä, ylimielisyys on kääntyi varomattomuudeksi, ja kaupungin jo ennestään kuihtuva talou1951106