Vahvistusta osittain sokeille ja

Jumalan kehoitus: "Meidän tulee vahvistua armosta, ei ruuista, jotka eivät ole hyödyttäneet ketään" (Hepr. 13:9).

Minulle Ellen-teologia on vierasta ja eksytykseen vievää väärän profeetan KATEETTOMIA lupauksia.
Jumalan Armo tulee siitä että tunnustaa syntinsä ja tekee parannuksen.
171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Valheunia, ennustamisia, eksyttävät, kerskaavat ja jopa valehtelevat = muutamat adventistipapit nimettöminä tällä palstalla?

MITÄ HYÖTYÄ ADVENTISTEISTA ON TÄLLE KANSALLE?

Jer. 23:32
Katso, minä käyn niiden kimppuun, jotka ENNUSTAVAT VALHEUNIA, sanoo Herra, ja kertovat niitä ja EKSYTTÄVÄT minun kansaani VALHEILLANSA ja KERSKUMISELLANSA, vaikka minä en ole heitä lähettänyt enkä käskenyt ja vaikka heistä ei ole mitään HYÖTYÄ tälle KANSALLE, sanoo Herra.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


heidän taluttajilleen kirjoitti:

Jumalan kehoitus: "Meidän tulee vahvistua armosta, ei ruuista, jotka eivät ole hyödyttäneet ketään" (Hepr. 13:9).

Minulle Ellen-teologia on vierasta ja eksytykseen vievää väärän profeetan KATEETTOMIA lupauksia.
Jumalan Armo tulee siitä että tunnustaa syntinsä ja tekee parannuksen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu