1. Typeryys
2. Teeskentely
3. Solipsismi
4. Itsepetos
5. Laumasieluisuus
6. Perspektiivin puute
7. Menneiden unohtaminen
8. Haitallinen ylpeys
9. Estetiikan puute
9 Saatanallista syntiä.
16
1234
Vastaukset
- sinähän
olet typerä.
- Severe
...tosi?
Pystyt varmaankin perustelemaan väitteesi. - Typeryyshän
Severe kirjoitti:
...tosi?
Pystyt varmaankin perustelemaan väitteesi.on subjektiivista ja mielestäni olet typerä, piste. Ei-typerä henkilö ei suoltaisi tuollaista humppaa palstoille. Taidat olla sellainen satanisti, joka luulee olevansa erittäinkin yksilöllinen palvoessaan kaikkea, mitä LaVey on sanonut?
- minusta
tuo on kyllä erittäin järkevästi sanottu
- Severe
Typeryyshän kirjoitti:
on subjektiivista ja mielestäni olet typerä, piste. Ei-typerä henkilö ei suoltaisi tuollaista humppaa palstoille. Taidat olla sellainen satanisti, joka luulee olevansa erittäinkin yksilöllinen palvoessaan kaikkea, mitä LaVey on sanonut?
En ole, enkä luule.
- klkl4
1. Avioero ja uudelleenavioituminen
2. Esiaviollinen seksi
3. Avoliitto
4. Homoseksuaalisuuden harjoittaminen
5. Alkoholin humalajuominen
6. Kiroilu
7. Abortti
8. Naispappeus
9. Feministinen sukupuolikäsitys- morthax
olen syyllistynyt noista viiteen. taitaa helvetti häämöttää. nyt pelottaa.
- ds34
morthax kirjoitti:
olen syyllistynyt noista viiteen. taitaa helvetti häämöttää. nyt pelottaa.
Tee siis parannus ja usko evankeliumi! Ehdotan Matteuksen evankeliumin lukemista näin ensialkuun.
- vastasit
ds34 kirjoitti:
Tee siis parannus ja usko evankeliumi! Ehdotan Matteuksen evankeliumin lukemista näin ensialkuun.
oli huumorimielessä kirjoitettu,ei vakavissaan.
- morthax
vastasit kirjoitti:
oli huumorimielessä kirjoitettu,ei vakavissaan.
huomio...
- morthax
ds34 kirjoitti:
Tee siis parannus ja usko evankeliumi! Ehdotan Matteuksen evankeliumin lukemista näin ensialkuun.
tunnista vittuilua
- mennään
morthax kirjoitti:
olen syyllistynyt noista viiteen. taitaa helvetti häämöttää. nyt pelottaa.
molemmat, olen syyllistynyt noista kuuteen..
- synti:
Tyytyminen satunnaisten palapelin palasten yhdistämiseen reunojen muodon perusteella.
- |ateisti|
Mikäli oikein ymmärsin, tämä tarkoittaa että ihmisen on syntistä kokoontua, yhteisöllistyä ja toimi yhdessä.
Tämä taas on aivan hevonpaskaa. Ihminen on laumaeläin siinä missä puhveli. Joten jos tämä on syntiä, menemme kaikki helvettiin.
Kristityt ovat idiootteja. -.-
Christianos ad Leonem.- tarkoita.
Kyllä kokoontuminen on sallittua ja "porukkahenki", mutta laumasieluisuus tarkoittaa sitä, että hyttynen pistää varista varis nytkäyttää päätään, vieressä oleva varis siirtyy askeleen taaksepäin, sen vieressä oleva varis - joka kiinnitti huomion edellisiin kahteen - lennähtää, neljäs lennähtää, viides lennähtää, yhtäkkiä koko lauma saa pakokauhun ja lentää pois. Sama ilmiö pätee missä tahansa laumassa, myös ihmislaumassa. Kun matkitaan vierustoveria kaikessa, lopulta käy niin, että lauma säntäilee omia aikojaan sinne tänne.
Laumasieluisuus on yksi niistä 'Saatanan' pää-työkaluista, joiden avulla hän/se on manipuloinut ihmisrotua tuhansia, tuhansia vuosia.
- Natass
Hyvä tarkoita.,
Saatana ei ole itikka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi422998Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872906SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1602812Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012105- 1121978
Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä151963Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501579Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li371564Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3701421- 871061