Kerätkää vaikka joku 1000 ihmistä ja oikeuden kautta nämä syylliset pois virasta,helvetti jos joku laiton putki löytyy ja se aiheuttaa tälläisen sopan,mistään inhimillisestä vahingosta ei voi enää puhua,heh kai tämä laiton putki/venttiili on varmaankin asennettu pimeällä työvoimallakin,kyllä Nokian kaupunki munasi maineensa pahemman kerran.
Välttämättä vakuutusyhtiö ei minun mielestä olisi korvaus velvollinen koska oli kyseessä laiton putki,VITTU,kuka tuon töppäyksen maksaa kun veron maksajat Saatana.Eikö virassa olevalla ole mukamas mitään vastuuta.Vastaava tilanne jos olisi tapahtunut Venäjällä niin näitä virassa olevia ei enään olisi.
Välttämättä vakuutusyhtiö ei minun mielestä olisi korvaus velvollinen koska oli kyseessä laiton putki,VITTU,kuka tuon töppäyksen maksaa kun veron maksajat Saatana.Eikö virassa olevalla ole mukamas mitään vastuuta.Vastaava tilanne jos olisi tapahtunut Venäjällä niin näitä virassa olevia ei enään olisi.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ja vasta viimeaikoina ilmenneiden tapausten johdosta sen olemassa olo asetetaan kyseenalaiseksi. Ratkaisu on siis yleisesti hyväksytty, mutta tyypiltään vanhentunut ratkaisu. Näin syytteet huolimattomuudesta esimiehille oikeudessa hylätään.
Juu ja asia tuolla selvä,vakuutusyhtiö ei korvaa mitään,nostetaan verotusta ja ollaan hiljaa niinkuin mitään ei olisi tapahtunutkaan,yksinkertaista.
ainakin Aamulehden mukaan on jo löytynyt eri puolelta Suomea. Voi vain kuvitella kunka paljon niitä oikesti onkaan.....
että kun kerta liittymiä on noin paljon niin sitten tavallaan pidetään syyllisiä syyttömänä. Vähän sama kuin jos kaikki ihmiset tappaisivat naapurinsa niin sittenhän se olisi hyväksyttävää.
Juu on ihme touhua nykyään.
Kukaan kuntalainen ei ole kiinnostunut mitä hänen rahoillaan tehdään. Hienoa!
Virkamiehet töppää ja laskut maksetaan verorahoista. Minusta tuntuu hirveältä maksaa itselleni omasta pussista että sain juoda paskaa.
Mielestäni vastuu tässä asiassa pitäisi hoitaa ihan muuten. Tehdä Nokiasta esimerkki jota muut voisi seurata perässä. Jos vallasta seuraisi oikea vastuu voisi virkamiesten ja poliitikkojen korkeat palkatkin ymmärtää paremmin. Nyt ne näyttää kalliisti palkatuilta lampailta jotka häntäkoipienvälissä pakenee kuntalaisten oikeutettuja kysymyksiä.
Kaikissa muissa länsimaissa vastuu käytäntö on toinen. Jos esim. englanissa esiintyy suu-ja sorkkatautia niin maatalaousministeri eroaa heti kun on asian kuntoon hoitanut. Miksi meillä ei ole sama käytäntö?
MIKÄ VITUN LAITON PUTKI ? Ei Nokialla ole laittomia putkia !