ota kantaa onko Tanja :
kelvollinen-?
pätevä-?
sopiva-?
Veisikö Tanja meidät lähemäksi NATOA /BOLSHEVISMIÄ ?
kelvollinen-?
pätevä-?
sopiva-?
Veisikö Tanja meidät lähemäksi NATOA /BOLSHEVISMIÄ ?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
OIKEIN SOPIVA!!!
Varmaan monen mielestä sopivat, mutta ei missään nimessä pätevä.
Saisi paljon pahaa aikaan suomalaiselle yhteiskunnalle, paljon pahempaa kuin se kommunisti ulkoministeri.
Tanja Karpelako ulkoministeriksi?
BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAAA...
Eihän se pystynyt hoitamaan edes kulttuuriministerin virkaakaan, vaikka siihen yleensä pistetään hallituksen Eduskuntaryhmän tyhmin.
Tanja Karpela ON, ON, ON sympaattinen nainen. Miksi tälläkin mielipidetilalla häntä vain arvostellaan?
Tanjan kauneus perustuu sisäiseen karismaan. Tanja säteilee kauneutta ja tunneälyä, vaikka erityisesti ns. vapaa Media häntää kiusaa, vakoilee, panettelee ja julkaisee negatiivista mölöä hölynpölyä.
-----
Tätä mieltä olen Minä, jo ukko.(nuorekas kumminkin)
Olin ikäni komunismin kannattaja, mutta maailmani on romahtanut kommunismin myötä.
- Tanja osaisi junailla ulkoministerin työt meidän suomalaisten eduksi, jos hänelle siihen tulevaisuudessa tarjoutuu mahdollisuus.
Presidentti Ahtisaaren aikana oli ulkoministerinä Tarja Halonen. Silloin sujui hyvin. Suhteet Venäjään, Usa:n ja muihin ulkovaltoihin olivat kunnossa.
Emme hyväksy , hallitukseen alushousuilla julkisuuteen päässeen, tanja-tyttösen himoa valtaan , johon hänellä ei ole mitään edellytyksiä !