Löytyykö maksutonta, helppokäyttöistä kuvankaappausohjelmaa joka on yhteensopiva vistan kanssa.
Kiitos.
Kuvankaappausohjelma.
10
2906
Vastaukset
- juhakorkeapudas
Vistasta itsestään löytyy leikkeustyökalu. Sen voi myös asentaa jälkikäteen ellei sitä löydy, Ohjauspaneeli -> Ohjelmat ja toiminnot -> Windows ominaisuuksien ottaminen... -> lehtiö-pc:n valinnaiset osat.
- Alkup.
Kiitos tiedosta. täytyy tutkia asia voiko sillä ottaa rajatulta alueelta kuvankaappaus.
- luukkpe
Alkup. kirjoitti:
Kiitos tiedosta. täytyy tutkia asia voiko sillä ottaa rajatulta alueelta kuvankaappaus.
Tässä olis hyvä ja helppokäyttöinen sekä ilmainen ohjelma MWSnap300
- MinäIte.
Minulta se löytyi paikasta, Käynnistä -> Ohjelmat -> Apuohjelmat -> leikkaustyökalu.
- Alkup.
kaikille vastanneille.
Kerkesin löytämään FastStone Capture nimisen kuvakaappaus ohjelman.
http://www.download.fi/tyopoytaohjelmat/kuvankasittely/faststone_capture.cfm
Ja toimii mainiosti myös vistassa vaikka sitä ei mainita.- visva on visva
vaikka järjestelmässä on valmiina toimiva leikkaustyökalu, niin silti on lisäiltävä ylimääräistä kikkaretta koneeseen. ei jumalauta, ei voi ymmärtää tota logiikkaa.
- -lippis
visva on visva kirjoitti:
vaikka järjestelmässä on valmiina toimiva leikkaustyökalu, niin silti on lisäiltävä ylimääräistä kikkaretta koneeseen. ei jumalauta, ei voi ymmärtää tota logiikkaa.
toi MWSnap3 toimii kuin UNELMA!!!!
- jaahas...
-lippis kirjoitti:
toi MWSnap3 toimii kuin UNELMA!!!!
kukas sen on tehny?
- VISTA BASIC
ajanmerkki kirjoitti:
MWSnap3:
http://www.mirekw.com/winfreeware/files/MWSnap300.exeVista Basicissa kun sitä ei ole !
Se kikkareista.
Saahan sen tuolta PrintS kautta ja tallentaa tonne, esim. painttiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1637322
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264218- 503728
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi1473210- 512966
- 492559
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262356Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2732049Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt552005- 291906