Venäjällä VAALIT kuin Suomessa

Mielestäni sekä Suomen että Venäjän vaalit ovat kuin samasta muotista: aito demokratia on pelkkää puhetta.

Valtion mediayhtiöt jyrää.

Myös tilastokeskukset ovat valtion.

Eikö olisi Suomessakin aika saada YLEEN PUOLUEETON TOIMITUSJOHTAJA?

http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/oikea/id84213.html
1117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

RAHAN VALLAN lipunkantaja hesari on sanonut näin:

"suomalaiset hyväksyvät tuloerojen kasvattamisen"
(2.3.08 HS pk)

ja näin:

>>Ei ole äänestäjien vika, jos puolueet ovat muuttuneet niin toistensa kaltaisiksi ja yhteistyökykyisiksi, että äänestämisen tärkein motiivi on usein enemmän kansalaisvelvollisuus kuin tarve vaikuttaa asioihin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TOISINTO..... kirjoitti:

Mielestäni sekä Suomen että Venäjän vaalit ovat kuin samasta muotista: aito demokratia on pelkkää puhetta.

Valtion mediayhtiöt jyrää.

Myös tilastokeskukset ovat valtion.

Eikö olisi Suomessakin aika saada YLEEN PUOLUEETON TOIMITUSJOHTAJA?

http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/oikea/id84213.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu