Eero on sittenkin Aaro! Tämän päiväisessä jaksossa Eero/Aaro joi punaviiniä Isabellan kanssa Kentaurissa. Eerohan ei juonut punaviiniä. Sen punaviinipullon tuonnistahan Jennikin aikanaan huomasi, että Aaro esitti Eeroa.
Ei kiva juonenkäänne!
Ei kiva juonenkäänne!
Vastaukset 14
Vanhimmat
silloikuin jenni huomasi, että eero olikin aaro, hän huomasi sen siitä, että aaro täi väärää viiniä, eli nyt olet kyllä erehtynyt, eero on eero.
Aaro toi väärää punaviinimerkkiä, ei sitä mitä Eerolla oli tapana ostaa.
Sen sijaan Eero ei sietänyt valkosipulia. Siis muistat väärin. Eero juo punaviiniä.
jos meinasit kohtausta jossa oli rafael jennin luona riitelemässä ja eero tulin niin rafael sen pullon oli tuonu. Jos taas meinasit kohtausta kentaurissa josas eero jutteli isabellan kansssa niin Salla sen pullon haki tiskiltä niille. Tai tilas ja se tuotiin
viime kevään viimeistä jaksoa, jossa Aaro lopulta kolkkasi Jennin ja valehteli ettei alkossa ollut oikean merkkistä viiniä.
Väärässä olet. "Eero" (eli Aaro) toi väärää punaviiniä, siitä Jenni huomasi. Siksi toiseksi salkkareiden juonipaljastus-sivulla lukee et dna todisti että Eero on Eero..
dna joka on sama kuin Aarolla, kyseessä kun on identtiset kaksoset.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=107&con ference=643&posting=22000000033247477
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=107&conference=643&posting=22000000033247477
joku hämminki jäi edelliseen
Kyllä eero minunkin mielestäni on eero. En ainakaan jaksa uskoa muuta..
Niin.. Kaikki on mahdollista. Muistaakseni Eero tykkäs juoda punaviiniä. Aarohan teki mokan ja toi Jennille väärää merkkiä olevaa punaviiniä. Tästä Jenni päätteli, että vale-Eero olikin Aaro. Myös tämä valkosipuli-temppu paljasti Aaron ns. sudenkarvat. Kait poliisi älysi tutkia sormenjäljet aseesta, jolla Aaro uhkaili Lauraa ja Paulaa. Eeron sormenjäljet löytyi kylppärin ovenkahvasta. Tietääkseni sormenjäljet ovat sellaiset, että ne eivät voi olla samat, vaikka kyseessä on identtiset kaksoset.
Eero onkin Aaro...
..hän hän sönköttää kokoajan ihmeellisesti.
P.S. Esim. ni-ni-niin miksi? jne..
Syitä Aaron elossaololle:
Kuolema oli epätodellinen ja outo,siinä oli myös epäkohtia.
Teemu Lehtilä kuvasi Aaroa sanoilla "Aarolle kaikki on mahdollista. Hänellä ei ole rajoja."
Lehtilä on edelleen sarjassa,jos hän vain haluaa,niin totta kai Aaron näytteleminen on mahdollista yhä edelleen. Eri asia,jos hän on lähdössä (mitä missään ei ole sanottu).
Salkkareiden sivuilla Aaron kuolemasta kerrotaan vähän arvoituksellisesti. "Aaro työnnettiin alas parvekkeelta. Aaro OLI kuollut..." Esimerkiksi Markus Ekholmin kuolemasta taas tavallaan normaalisti ja lopullisesti. "Markuksen elämä päättyi häiden loppupuolella traagisesti."
Lisäksi ihmettelen,että jos Aaro oikeasti kuoli,miksi Teemu Lehtilälle ei ole tehty mitään haastatteluja? Netistä löytyy monia,joissa kysellään miltä kaksoisrooli tuntuu,kumpi kivempi yms. Jos Aaro olisi kuollut,olisi kai luonnollista kysyä miltä nyt tuntuu ja miksi näin kävi,halusiko Lehtilä sitä itse. Mitään ei ole selitetty.
Lisäksi Eerossa on epäkohtia,jotka vaikuttavat Aaromaisilta...
Huomaatteko eron?
"Aaro _oli_ kuollut..."
"Tällä kertaa Markus ehti koneeseen ajoissa, mutta äkilliseen kuolemaan johtanut sairaskohtaus katkaisi surullisella tavalla nuoren Ekholmin elämän."
Jälkimmäinen on ehdottomasti lopullinen.