Mitä "palvottujen" ihmisten kuvia on ateisteilla kotinsa seinillä?
Palvonta tarkoittaa "tykkäämistä" :)
Mulla on suojelusenkelin kuva joka vie lapsia yli synkän rotkon.
Minä tykkään suojelusenkeleistä vaikka en kuuntele enkelimusiikkia.
Palvonta tarkoittaa "tykkäämistä" :)
Mulla on suojelusenkelin kuva joka vie lapsia yli synkän rotkon.
Minä tykkään suojelusenkeleistä vaikka en kuuntele enkelimusiikkia.
Vastaukset 12
Vanhimmat
ainuttakaan palvomani ihmisen kuvaa seinällä.
Oman lapsen kuva on, (itse piirretty)ja pari vanhaa valokuvaa joistain sukulaisista. Loput on valokuvasuurennoksia purjelaivoista, grafiikkaa ja akvarelleja.
Onko lapsesi ja "jotkut" sukulaisesi ateisteja?
Hyvää kevään jatkoa : )
Tv. tiinu-liinu
Tule ja purjehdi huoriin kanssani.
http://plaza.fi/matkalaukku/matkakissa/star-flyerilla-thaimaassa
että ne vanhemmat sukulaiseni, nyt jo vainaita, olivat ateisteja.
Muksu on, vaikka liittyikin kirkkoon. Hän on siis "nimikristitty", mutta se ei taas ole minun asiani.Kirkkoon liittyminen oli hänen oma valintansa.
Olen aina ihmetellyt, mitä liikkuu jonkun päässä, joka harrastaa maksullista seksiä ja tietää ettei toinen nauti siitä.
"Olen aina ihmetellyt, mitä liikkuu jonkun päässä, joka harrastaa maksullista seksiä ja tietää ettei toinen nauti siitä."
No varmaan se on osa juttua, aihe on kielletty.
Naapurin Jorma (nimi vaihdettu) ei voisi nauttia maksullisesta seksistä edes naisen kanssa ja minun Petterini (nimi muutettu) nauttii.
Olen kyllä ihan varman ettei Petteri mieti Jorman (paitsi omansa) nautintoa tuolla hetkellä.
Miten sinusta?
Yritin tuolle Thaimaafriikille vaan selittää, että en ymmärrä sitä, että voi nauttia naimisesta, vaikka ihan varmaan tietää, että toinen mietti että kun tuokin paskamaha sais hommansa tehtyä, eikä saa sitten itselleen kuitenkaan näitä kaikkia tienestejä.
Kaikkein kuohittavimpia tyyppejä minun mielestäni on pedofiilit ja ne mulkut jotka käy pikkupoikia panemassa Thaimaassa. Ja ne snuff-leffarinkien tyypit.
En osaa sanoa Petterin tai Jorman mietteistä, mutta minä en vaan ymmärrä. Ja sitä mitä en tajua on maailmassa tosi paljon.
penetroitumassa 32 vuotiaaseen mieheen.
Miehellä on sädekehä.
Nyt olikin kyse kuvista. Tuohan on patsas. Fallos lähtee eteisestäsi ja penetroituu keittiön seinän läpi mieheen, joka riippuu jääkaappisi vieressä vaijereiden varassa. Sädekehä on kuitenkin aito, eikä riipu siitä mistä se roikkuu. Miehellä roikkuu kyllä, mutta se ei riipu niin kuin muilla miehillä. Ja fallos ei tietenkään riipu, koska se on jäykkä.
vaimon kuva ja vihkikuva.
Terv. Mies 32.v.
eipä mullakaan oikeen oo kun maalauksia seinällä. No onhan tossa toi Beethovenin rintakuva...
Minulle ehkä suurin säveltäjä, upeaa musiikkia:)
Ai nii, ja rakastan van Goghin tauluja joten sen omakuva löytyy, ja tietysti edesmenneen kissivissin valokuva:)
"Mulla on suojelusenkelin kuva.."
Mistäpä saisin kuvan, jossa Ise Jumala suojelee lapsiamme?
- Eikä delegoi hommaa muille..?