Tyhjentääkö moni peräsuolen (esim. suolihuuhtelu) ennen anaaliseksiä (miten?). Mua ainakin häiritsee joskus anaaliseksiä harrastettaessa tuleva paskan haju mikä ei ole mitenkään kiihottavaa, vaikkakin muuten tykkään hommasta kyllä kovasti. Tätä ei tapahdu kylläkään joka kerta, mutta joskus näinkin käy mikä on vähentänyt kiinnostustani kyseiseen hommaan. Asiallisia vastauksia, kiitos!
Tyhjennys ennen peppuseksiä
16
28733
Vastaukset
- en koskaan
Ei peräsuolta tarvitse naimisen takia tyhjennellä koskaan.
Harvoin sieltä enempää hajua kuin paskaan tulee naidessa.
Tuo suolihuuhtelu on vain ja ainoastaan kokemattomien kakaroiden ja hygienia-luulotautisten juttuja!- Anonyymi
Tämän takia lopetin kyseisen seksimuodon kokonaan. Vaikka miten olisi tehnyt suolihuuhtelun, aina tuli paskaa jonkun verran ja pursusi kyrvän vartta pitkin ja aktin jälkeen oli terska ihan paskassa. Ei mitenkään kiihottavaa. Suolihuuhtelu aiheutti sen että paska oli myös juoksevaa, jolloin siihen tuhriintui kaikki lakanat ym. Ympärillä olevat tekstiilit.
On lisäksi turhauttavaa käydä aina ensin tyhjentämään suolta ja tämä homma tappaa spontaanisuuden. Täytyy muuten olla todella häiriintynyt jos nuolee paskareikää! Siinä on aina ulostebakteereja vaikka olisi miten pessyt anuksensa.
- Maija
Kyllähän se on selvä asia, että puhtaus on siinäkin paikallaan.
Vessassa bideellä on helppo puhdistaa peräsuoli.- Kiinnostunut
millä suolen voi puhdistaa??? Kiitos
- tero
Kiinnostunut kirjoitti:
millä suolen voi puhdistaa??? Kiitos
kierät suihkun pään irti ja meet pytylle istumaan . Sitten vaan letku reijälle ja päästät vettä suoleen---->sitten tyhjennät ja kuivaat ja voilá!!
- juissi
tero kirjoitti:
kierät suihkun pään irti ja meet pytylle istumaan . Sitten vaan letku reijälle ja päästät vettä suoleen---->sitten tyhjennät ja kuivaat ja voilá!!
joo ja kyllä se onnistuu alapään pesu suihkullakin kun laittaa vettä tulemaan tarpeeksi lujaa
- Kokenut
juissi kirjoitti:
joo ja kyllä se onnistuu alapään pesu suihkullakin kun laittaa vettä tulemaan tarpeeksi lujaa
Tässä puhuvat aivan kokemattomia miehiä ja naisia..
kun harrastaa anaaliseksia säännöllisesti ja vaikka kokeilun mielessä, kannattaa aina suorittaa suolnpuhdistusvaihe eli peräruiske riittää ja sitte huuhtelu..toimenpide on n. 1 min. ja sitte ei muuta ku naimaan. Naisella ni on sama ongelma, että se tykää anaaliseksista mutta sitä ujostaa, kun sieltä tulee savea aina välillä...ja sen kyllä ymmärtää, susittelin sillkin huuhtelua..toimii hyvin. - apteekistako?
Kokenut kirjoitti:
Tässä puhuvat aivan kokemattomia miehiä ja naisia..
kun harrastaa anaaliseksia säännöllisesti ja vaikka kokeilun mielessä, kannattaa aina suorittaa suolnpuhdistusvaihe eli peräruiske riittää ja sitte huuhtelu..toimenpide on n. 1 min. ja sitte ei muuta ku naimaan. Naisella ni on sama ongelma, että se tykää anaaliseksista mutta sitä ujostaa, kun sieltä tulee savea aina välillä...ja sen kyllä ymmärtää, susittelin sillkin huuhtelua..toimii hyvin.mistä tälläisiä peräruiskeita voi ostaa apteekistako? ja miten ne toimii ei ymmärrä lausetta "ensin peräruiske ja sitten huuhtelu"
Kokematon - analkonda
tero kirjoitti:
kierät suihkun pään irti ja meet pytylle istumaan . Sitten vaan letku reijälle ja päästät vettä suoleen---->sitten tyhjennät ja kuivaat ja voilá!!
Ei todellakaan kannata laittaa suihkuletkua täydellä paineella vettä suihkuttamaan pyllyyn, voi jopa käydä huonosti. Suoli voi revetä tai muuten vaurioitua kovasta vedenpaineesta ja liikatäyttymisestä. Parempi käyttää suolihuuhtelupulloa tai vastaavaa, jottei takapuoleen litrakaupalla vettä vahingossa ahda.
Puhtaus anaaliseksissä on puoli ruokaa, ja jokaisen naisen(tai homon) tulisi siitä huolehtia.
Täytyy myöntää että panohalut menee kun peppureijän ympärillä on tuoksuva suklaavoirengas tai kalun nuppiin jää konvehti. - kokemusta on.
Kiinnostunut kirjoitti:
millä suolen voi puhdistaa??? Kiitos
Muistakaa käyttää muovikäsineitä!.
- Miá
Mietitäänpäs nyt, miehen kalu ei ole niin pitkä että se ylettyy vatsaan asti. Eikä uloste ole peräsuolen suulla valmiina putoamaan ulos. Varokaa vesiletkun kanssa leikkimistä, vesi voi mennä pitkälle ylös suolistoon ja kaikki ei välttämättä heti tule pois. Loppu vesi voi poistua esimerkiksi kesken aktin ja se vähän noloa olisikin. Ennemminkin se on mitä syö ja mihin aikaan ja onko juuri käynyt kakalla, kuin peräsuolen rassaaminen vesiletkulla. Suoli voi vioittua ja ruveta vuotamaan verta. Pelko pois, ei kakka tule sänkyyn.
- Anonyymi
Peräsuoli on maksimissaan 20cm. Pitkä. Usein lyhyempi. Suolen liikkeet työntävät ulostemassaa pois elimistöstä koko ajan. Mikäli aktin alussa peräsuolessa ei olisi ulostetta, sitä voi sinne tulla paksunsuolen mutkasta nopeasti.
Kyseessä ei ole mikään vaaraton leikki.
Peräsuoli repeytyy usein penetraation seurauksena. Ei kovinkaan usein pahasti, mutta jo pienetkin mikrorepeytymät voivat tulehtua. Peräsuolessa riittää bakteereja! Myös penis voi tulehtua. Jokainen ymmärtää että paskakylpy ei voi olla hyväksi kudokselle. Terskan pää on 'puolilimakalvoa' josta imeytyy eritteet verenkiertoon helposti.
Vaginayhdyntä on eri asia. Koko emättimen toiminta on suunniteltu yhdyntää varten lähtökohtaisesti. Jokainen tietysti itse tekee niinkuin parhaaksi näkee.
- Anonyymi
Homojen hommaa ja ongelmaa heterosdksi riittää
- Anonyymi
Bideellä varovasti vettä suolen suunnilleen pienen kahvikupillisen verran muutamaan kertaan. Sitten vesiliukoista liukkaria aukolle ja vähän sisään - ja vähän suikutellaan ylimääräisiä päältä pois. Taputellaan talouspaperilla kuivaksi.
Kannattaa pitää taukoa syömisissä ennen leikkejä muutama tunti, esimerkiksi 3-5 tuntia, ettei vatsan toiminta ole aktiivisena ja pilaa tunnelmaa...
Välipalaa voi ottaa sitten aktin ja jälkipeseytymisen jälkeen. Multa on joskus kielletty toi suolihuuhtelu
- Anonyymi
Valmistautuminen kannattaa aloittaa puolta vuotta ennen toimintaa! Ne on typeriä jotka tekee mitään sponttaanisti tai juttelun jälkeen!
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.1692673Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n1022502- 1502120
Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi772080EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt1171896Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki551611Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men1241604Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan1051597- 841281
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.3801240