Tyhjennys ennen peppuseksiä

Saana

Tyhjentääkö moni peräsuolen (esim. suolihuuhtelu) ennen anaaliseksiä (miten?). Mua ainakin häiritsee joskus anaaliseksiä harrastettaessa tuleva paskan haju mikä ei ole mitenkään kiihottavaa, vaikkakin muuten tykkään hommasta kyllä kovasti. Tätä ei tapahdu kylläkään joka kerta, mutta joskus näinkin käy mikä on vähentänyt kiinnostustani kyseiseen hommaan. Asiallisia vastauksia, kiitos!

16

28133

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • en koskaan

      Ei peräsuolta tarvitse naimisen takia tyhjennellä koskaan.
      Harvoin sieltä enempää hajua kuin paskaan tulee naidessa.
      Tuo suolihuuhtelu on vain ja ainoastaan kokemattomien kakaroiden ja hygienia-luulotautisten juttuja!

      • Anonyymi

        Tämän takia lopetin kyseisen seksimuodon kokonaan. Vaikka miten olisi tehnyt suolihuuhtelun, aina tuli paskaa jonkun verran ja pursusi kyrvän vartta pitkin ja aktin jälkeen oli terska ihan paskassa. Ei mitenkään kiihottavaa. Suolihuuhtelu aiheutti sen että paska oli myös juoksevaa, jolloin siihen tuhriintui kaikki lakanat ym. Ympärillä olevat tekstiilit.
        On lisäksi turhauttavaa käydä aina ensin tyhjentämään suolta ja tämä homma tappaa spontaanisuuden. Täytyy muuten olla todella häiriintynyt jos nuolee paskareikää! Siinä on aina ulostebakteereja vaikka olisi miten pessyt anuksensa.


    • Maija

      Kyllähän se on selvä asia, että puhtaus on siinäkin paikallaan.
      Vessassa bideellä on helppo puhdistaa peräsuoli.

      • Kiinnostunut

        millä suolen voi puhdistaa??? Kiitos


      • tero
        Kiinnostunut kirjoitti:

        millä suolen voi puhdistaa??? Kiitos

        kierät suihkun pään irti ja meet pytylle istumaan . Sitten vaan letku reijälle ja päästät vettä suoleen---->sitten tyhjennät ja kuivaat ja voilá!!


      • juissi
        tero kirjoitti:

        kierät suihkun pään irti ja meet pytylle istumaan . Sitten vaan letku reijälle ja päästät vettä suoleen---->sitten tyhjennät ja kuivaat ja voilá!!

        joo ja kyllä se onnistuu alapään pesu suihkullakin kun laittaa vettä tulemaan tarpeeksi lujaa


      • Kokenut
        juissi kirjoitti:

        joo ja kyllä se onnistuu alapään pesu suihkullakin kun laittaa vettä tulemaan tarpeeksi lujaa

        Tässä puhuvat aivan kokemattomia miehiä ja naisia..
        kun harrastaa anaaliseksia säännöllisesti ja vaikka kokeilun mielessä, kannattaa aina suorittaa suolnpuhdistusvaihe eli peräruiske riittää ja sitte huuhtelu..toimenpide on n. 1 min. ja sitte ei muuta ku naimaan. Naisella ni on sama ongelma, että se tykää anaaliseksista mutta sitä ujostaa, kun sieltä tulee savea aina välillä...ja sen kyllä ymmärtää, susittelin sillkin huuhtelua..toimii hyvin.


      • apteekistako?
        Kokenut kirjoitti:

        Tässä puhuvat aivan kokemattomia miehiä ja naisia..
        kun harrastaa anaaliseksia säännöllisesti ja vaikka kokeilun mielessä, kannattaa aina suorittaa suolnpuhdistusvaihe eli peräruiske riittää ja sitte huuhtelu..toimenpide on n. 1 min. ja sitte ei muuta ku naimaan. Naisella ni on sama ongelma, että se tykää anaaliseksista mutta sitä ujostaa, kun sieltä tulee savea aina välillä...ja sen kyllä ymmärtää, susittelin sillkin huuhtelua..toimii hyvin.

        mistä tälläisiä peräruiskeita voi ostaa apteekistako? ja miten ne toimii ei ymmärrä lausetta "ensin peräruiske ja sitten huuhtelu"
        Kokematon


      • analkonda
        tero kirjoitti:

        kierät suihkun pään irti ja meet pytylle istumaan . Sitten vaan letku reijälle ja päästät vettä suoleen---->sitten tyhjennät ja kuivaat ja voilá!!

        Ei todellakaan kannata laittaa suihkuletkua täydellä paineella vettä suihkuttamaan pyllyyn, voi jopa käydä huonosti. Suoli voi revetä tai muuten vaurioitua kovasta vedenpaineesta ja liikatäyttymisestä. Parempi käyttää suolihuuhtelupulloa tai vastaavaa, jottei takapuoleen litrakaupalla vettä vahingossa ahda.

        Puhtaus anaaliseksissä on puoli ruokaa, ja jokaisen naisen(tai homon) tulisi siitä huolehtia.
        Täytyy myöntää että panohalut menee kun peppureijän ympärillä on tuoksuva suklaavoirengas tai kalun nuppiin jää konvehti.


      • kokemusta on.
        Kiinnostunut kirjoitti:

        millä suolen voi puhdistaa??? Kiitos

        Muistakaa käyttää muovikäsineitä!.


    • Miá

      Mietitäänpäs nyt, miehen kalu ei ole niin pitkä että se ylettyy vatsaan asti. Eikä uloste ole peräsuolen suulla valmiina putoamaan ulos. Varokaa vesiletkun kanssa leikkimistä, vesi voi mennä pitkälle ylös suolistoon ja kaikki ei välttämättä heti tule pois. Loppu vesi voi poistua esimerkiksi kesken aktin ja se vähän noloa olisikin. Ennemminkin se on mitä syö ja mihin aikaan ja onko juuri käynyt kakalla, kuin peräsuolen rassaaminen vesiletkulla. Suoli voi vioittua ja ruveta vuotamaan verta. Pelko pois, ei kakka tule sänkyyn.

      • Anonyymi

        Peräsuoli on maksimissaan 20cm. Pitkä. Usein lyhyempi. Suolen liikkeet työntävät ulostemassaa pois elimistöstä koko ajan. Mikäli aktin alussa peräsuolessa ei olisi ulostetta, sitä voi sinne tulla paksunsuolen mutkasta nopeasti.
        Kyseessä ei ole mikään vaaraton leikki.
        Peräsuoli repeytyy usein penetraation seurauksena. Ei kovinkaan usein pahasti, mutta jo pienetkin mikrorepeytymät voivat tulehtua. Peräsuolessa riittää bakteereja! Myös penis voi tulehtua. Jokainen ymmärtää että paskakylpy ei voi olla hyväksi kudokselle. Terskan pää on 'puolilimakalvoa' josta imeytyy eritteet verenkiertoon helposti.
        Vaginayhdyntä on eri asia. Koko emättimen toiminta on suunniteltu yhdyntää varten lähtökohtaisesti. Jokainen tietysti itse tekee niinkuin parhaaksi näkee.


    • Anonyymi

      Homojen hommaa ja ongelmaa heterosdksi riittää

    • Anonyymi

      Bideellä varovasti vettä suolen suunnilleen pienen kahvikupillisen verran muutamaan kertaan. Sitten vesiliukoista liukkaria aukolle ja vähän sisään - ja vähän suikutellaan ylimääräisiä päältä pois. Taputellaan talouspaperilla kuivaksi.

      Kannattaa pitää taukoa syömisissä ennen leikkejä muutama tunti, esimerkiksi 3-5 tuntia, ettei vatsan toiminta ole aktiivisena ja pilaa tunnelmaa...

      Välipalaa voi ottaa sitten aktin ja jälkipeseytymisen jälkeen.

    • Multa on joskus kielletty toi suolihuuhtelu

    • Anonyymi

      Valmistautuminen kannattaa aloittaa puolta vuotta ennen toimintaa! Ne on typeriä jotka tekee mitään sponttaanisti tai juttelun jälkeen!

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      260
      9760
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      178
      5503
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      156
      5129
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      69
      4790
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2359
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2209
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      302
      1838
    8. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      90
      1547
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      21
      1481
    10. Kuinka rakastunut olet

      Ja kehen?
      Ikävä
      41
      1113
    Aihe