oikea rangaistus autovarkaille

187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

” 17-vuotias parkanolainen mies kuoli ulosajossa Parkanon keskustassa keskiviikon vastaisena yönä. Onnettomuus tapahtui Satakunnankadulla noin kello kolme.”
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200803057345419_uu.shtml

Kuinka 17-vuotias onkin nyt mies?
Jos 17-vuotias nainen pokaa jonkun kännikalan, vaihtaa sen kanssa spirogeettoja & gonokokkeja ynnä sovitun summan ja jos hän sitten haluaa vielä panna rahoiksi, hän vain ilmoittaa polliisille että hänet on raiskattu.
Juttu uutisoidaan jotenkin näin: Mies raiskasi lapsen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oikeus on tapahtunut kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200803057345419_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu