Eikö tämä ole

häpeäksi?
Pääministerille naureskellaan jo joka puolella ja aihetta toki onkin. Mies meni munaamaan itsensä yhden naisen takia.
Häpeällistä. Kunnioita kansaa ja lakia, Matti!Hyi Matti!
2102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

.

-olisi ollut häpeä,
jos kirjailijaa tai julkaisijaa
olisi rangaistu..
toistaiseksi uskallan sanoa

-Nauru pidentää ikää,,

jos tuomio muuttuu hovissa
ei Suomen oikeuslaitos
toimi samoin perustein kuin ennen EU:ta.

Kenties EU hengessä,
sanavapaus ja muut perustuslailliset oikeudet
on sidottu yhteiskunnalliseen asemaan ja varallisuuteen..
.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maallemmme kirjoitti:

häpeäksi?
Pääministerille naureskellaan jo joka puolella ja aihetta toki onkin. Mies meni munaamaan itsensä yhden naisen takia.
Häpeällistä. Kunnioita kansaa ja lakia, Matti!Hyi Matti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu