Tuolla kiistellyllä salatut elämät palstalla on Mia Stenroos ottanut kantaa palstan kuviin ja tv-ruuduista kaapattuun materiaaliin. Ne siis ovat tekijänoikeuslain vastaisia, joten YouTube videoklippejä ei hyväksytä tälläkään palstalla edelleenkään
YouTube videopätkät
satu-täti
62953
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
jokunen aika sitten, että luulisi olevan laittomia, mutta hauskoja pätkiä niissä kyllä on.
Hetkinen...jotkut salkkareihin viittaavat videot ei tarvitse tekijänoikeuxia yms.. koska josson muokattu silleen että se tarina ''juoni'' on niin sekava ja siinä videossa ei ole mitään järkeä..en tiedä ymmärrättekö mitä yritän sanoa mutta luin kerran jostain että itse muokatut videot jossa on esim ääni toisenlainen ja videopätkiä yhdistelty niin sei loukkaisi tekijänoikeuxia..ellei ne salkkari jaxot ole juurin samanlaisia kuin olivat tv lähetyxessä!
Vaikkakin you tubessa olevat salkkari videot on laittomia, ei ole laitonta keskustella niistä.
You tube videoihin viittaaminen ei ole mitenkään laitonta, joten voit miettiä uudestaan poistatko keskustelut, joissa mainitaan sana you tube.
On mtv3:n asia antaako se salkkari pätkien olla siellä vai pyydetäänkö niiden poistoa. Sinua asian ei pitäisi liikuttaa millään tavoin.
Monelle salkkarit fanille you tubessa olevat parodiat on tärkeä osa salkkarit fanitusta. Suljet ison osan salkkarit sceneä poistamalla youtube videoihin liittyvät keskustelut.
Tälle foorumille ei edes voi laittaa video clippejä. joten mietipä vähän.
eiköhän sheriffi tarkoittanut niitä teidän linkityksiä tuonne sivustolle.
Mistä te saitte päähänne että täällä ei saa keskustella aiheesta? Kyse kai oli kuitenkin niistä linkityksistä. Laittomia mitä laittomia
En ole kieltänytkään keskustelemasta aiheesta, mutta linkit YouTube sivustolle tulen poistamaan. On laitonta levittää tekijänsuojalain turvaamia pätkiä (siinä missä kuvamateriaalin kaappaaminenkin).
Enkä mielestäni ole edes puuttunut YouTube sivuston sisältöön,tai sisällön poistoon, ilmoittanut vain ettei niitä hyväksytä täällä.