Otto-Ville eli kulissiavioliitossa Aino Kuusisen kanssa. Tosiasiassa O-V K oli homo ja lopulta pistätti vaimonsa keskitysleirille päästäkseen paremmin toteuttamaan perversioitaan muiden Tampereelta paenneiden homojen kanssa. O-V:n lapsi Hertta Kuusinenkin oli itseasiassa vain kulissilapsi. O-V:n homoushan paljastui jo kouluiässä sillä hän opiskeli Poikakoulussa!
Otto-Ville Kuusinen
oli homo!
3191
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Moskovan valoissa vain hurvitteli (pikku)tyttöjen kanssa.
Mitä tarkoittaa "kulissilapsi"?
Jos kaikki poikakoulussa käynee tovat homoja, niin voi niitä entisiä "ressulaisia".
Homous sitäpaitsi on aika mielenkiinnoton aihe, kun puhutaan historian henkilöistä - en minä heidän kengännumerostakaan ole kovin kiinnostunut.
O.W.Kuusisella oli lämpimät suhteet Staliniin, koska he molemmat olivat aatteen asialla ja Stalin kunnioitti Kuusista suuresti. Silti huhut heidän välisestä homosuhteestaan ovat typeriä. Joku väitti aiemmin, että Kuusinen oli yksi harvoista suomalaisista kommunisteista, jotka saivat pitää päänsä, tästä suhteesta johtuen - kaikkea sitä typeryys panee kirjoittamaan!
Eihän sitä läheistä ystävää monessakin mielessä halua vahingoittaa?