Jari Sillanpäällä

Vai Sillanalla...???

Jari Sillanpää on havahtunut maksamaan parkkisakkonsa vasta, kun ne ovat menneet ulosottoon, kertoo 7 päivää -lehti.



Jari Sillanpää keräilee parkkisakkoja. (KARI LAAKSO)Laulajalla on ollut tapana keräillä parkkisakkoja ja viipyillä niiden maksamisessa. Vasta karhuamisen jälkeen Sillanpää on tarttunut toimeen ja hoitanut sakot pois. Tällä hetkellä Sillanpäällä on Seiskan mukaan ulosottorekisterissä jo kuusi merkintää.

Sillanpää julkaisi yhdessä toimittaja Aino Suholan kanssa viime viikolla mietelmäkokoelman Jari Sillanpää - omat sanat. Toukokuussa on tulossa uusi sooloalbumi.


IL

2

281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LOLLO

      LOMBARDO! =D

      • Tästä se alkaa!

        Kaikki mukaan, nyt tanssitaan!

        Tsah tsah tsah, polkan tahtiin humpataan ja humpan tahtiin valssataan!
        Näin sitä mennään tsa tsa tsaa, ei haittaa jos ei osaakaan! Kaikki mukaan vaan!

        Sittenpä pistetään valssiksi, ajellaan kaikki kaljuksi! Kohta macareenaa, ei sitä tarvii treenaa! Kaikki mukaan vaan!

        Oi, jenkka soi ja tanssimaan lähtee koko tupa! Ja flamecoo, kuka sitä muka osaa? Ei kukaan mut ei se mitään! Kaikki mukaan vaan!

        Mitä, liikkeelle lähtee rivitanssi! Ei vaan sittenkin jonotanssi! Koko porukka kongaa, vai ei siit mitää tuukkaa, kuhan vaan tuuppaa! Kaikki mukaan vaan!

        Sitten lähtee ripaska, ennenku housuun valahtaa piilopullon sisältö, korkki vuotaa!

        Perkele.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      96
      14143
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      18
      5840
    3. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      154
      5551
    4. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      147
      5387
    5. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      201
      5122
    6. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      289
      4220
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      21
      3900
    8. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      87
      3601
    9. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      1
      3507
    10. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      19
      3469
    Aihe