Elikä aika hataroilla faktoilla lähdetään liikkeelle.
En muista oliko Elokuva vai Sarja tahi näyttelijäkään.
Ainoa asia mitä muistan, oli se kun tämän leffan/sarjan stara kulki ajassa siirtämällä taskukelloa ja kävi niin merirosvo-ajalla kuin jossain tulevaisuudessakin.....pienellä taskukellolla.
Tää on kuiteski aikas vanha, jostain '85-luvulta.
Leffan/sarjan nimi hukassa!?!?!?!
7
1506
Vastaukset 7
- Reiska
Tuli mieleen hatara muistikuva sarjasta jossa liikuttiin kylpyammeella ajassa siirtämällä kelloa tai jotain, taisipa olla jotain Brittisarjoja koska ammeessa istui bobby asuinen poliisi. olisiko sama ?
- Usvapää
Eikös se Kylpyamme aikakone ollut näitä Neil Hardwickin kielikursseja, Hello hello hello- juttuja? Muistelen, että siinä oli kaksi idioottia poliisi nimeltään Stan ja Dud...
- Jannu
mun mielestä se oli amerikkalainen ja ainoa mitä siitä muistan, kun se päänäyttelijä heitettiin merirosvolaivasta veteen ja sitä taidettiin meinata ammuskella tykeillä ( vai olikohan siellä haita lähistöllä...) ja se yritti väännellä sitä taskukelloansa että pääsisi toiseen aikakauteen ja viimetingassa se sitten pääsikin.
Se näyttelijä on ollut joissain viimeaikojen elokuvissakin mutta en muista missä, ei se kuitenkaan taida olla mikään superstara.
- karkar
Ei tuu mieleen kun Quantum Leap, mutta se on liian uus tohon aikahaarukkaan.
Siinä oli pääosissa Scott Bakula ja Dead Stockwell - Friikki
Nyt saattaa mennä pahasti metsään, mutta tuli mieleen Monty Python -ryhmän (?) Time Bandits - Aikavarkaat (leffa). En kyllä muista oliko siinä taskukelloa..
- Reiska
Tuli tuossa mieleen jokin leffa josssa sean connery esiintyi pää osassa oli joku pikkupoika joka matkasi ajassa.
- Anonyymi
Muistan omasta lapsuudestani kyseisen kieliohjelman ja erityisesti ne kylpyammeella : "Hello! Hello ! hello! " eli: https://yle.fi/aihe/artikkeli/2012/12/04/hello-hello-hello
lienee siis kyse tästä sarjasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251198
- 721153
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun95899- 78792
- 45771
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la39733Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka31707- 67653
- 111561
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?39536