Leffan/sarjan nimi hukassa!?!?!?!

Jannu

Elikä aika hataroilla faktoilla lähdetään liikkeelle.

En muista oliko Elokuva vai Sarja tahi näyttelijäkään.

Ainoa asia mitä muistan, oli se kun tämän leffan/sarjan stara kulki ajassa siirtämällä taskukelloa ja kävi niin merirosvo-ajalla kuin jossain tulevaisuudessakin.....pienellä taskukellolla.

Tää on kuiteski aikas vanha, jostain '85-luvulta.

7

1420

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Reiska

      Tuli mieleen hatara muistikuva sarjasta jossa liikuttiin kylpyammeella ajassa siirtämällä kelloa tai jotain, taisipa olla jotain Brittisarjoja koska ammeessa istui bobby asuinen poliisi. olisiko sama ?

      • Usvapää

        Eikös se Kylpyamme aikakone ollut näitä Neil Hardwickin kielikursseja, Hello hello hello- juttuja? Muistelen, että siinä oli kaksi idioottia poliisi nimeltään Stan ja Dud...


      • Jannu

        mun mielestä se oli amerikkalainen ja ainoa mitä siitä muistan, kun se päänäyttelijä heitettiin merirosvolaivasta veteen ja sitä taidettiin meinata ammuskella tykeillä ( vai olikohan siellä haita lähistöllä...) ja se yritti väännellä sitä taskukelloansa että pääsisi toiseen aikakauteen ja viimetingassa se sitten pääsikin.

        Se näyttelijä on ollut joissain viimeaikojen elokuvissakin mutta en muista missä, ei se kuitenkaan taida olla mikään superstara.


    • karkar

      Ei tuu mieleen kun Quantum Leap, mutta se on liian uus tohon aikahaarukkaan.

      Siinä oli pääosissa Scott Bakula ja Dead Stockwell

    • Friikki

      Nyt saattaa mennä pahasti metsään, mutta tuli mieleen Monty Python -ryhmän (?) Time Bandits - Aikavarkaat (leffa). En kyllä muista oliko siinä taskukelloa..

    • Reiska

      Tuli tuossa mieleen jokin leffa josssa sean connery esiintyi pää osassa oli joku pikkupoika joka matkasi ajassa.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      90
      5157
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      53
      4046
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      25
      2169
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      27
      1837
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1785
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1434
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      27
      1227
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1036
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      981
    10. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      21
      980
    Aihe