Kaverin kautta sijoitin

Annoin kaverilleni rahnaa ja hän laittoi tilinsä kautta ne capitaan. Onko kaveri nyt velvollinen maksamaan rahat mulle takas? tehtiin jonkinlainen kirjallinen sopimuskin sijoituksesta wincapitaan.
41676
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olet ensimmäinen täyspäinen WIN* sijoittajatunkki.

Tehnyt kirjallisen sijoitus-sopimuksen.

Nyt vaan hommaat kaveriltasi jotain kiinteää omaisuutta hukkaamiskieltoon turvataksesi saamisesi.

Tai sitten pyydät ne pääomat takaisin ja revitte sen velkakirjan yhdessä ja paiskaatte kättä päälle.

Hienoa, että edes joku ...

Äänestä

järkevä veto mitä olen kuullut. Olet varmaan ainoa ketä saa rahansa takaisin jos kaverillas on mistä sitä ottaa.

Äänestä
  • jakautunut persoona kun vastailet itsellesi ?

    Äänestä

Teit kaveris kanssa kirjallisen sopimuksen mutta et tiedä mitä siinä sopimuksessa sanotaan mitä tapahtuu jos menetät rahat. Hyvin oot sopimukses lukenu :D Ootas mäki tuon sulle täältä pari sopparia allekirjotettavaks.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


capitaan rahnat kirjoitti:

Annoin kaverilleni rahnaa ja hän laittoi tilinsä kautta ne capitaan. Onko kaveri nyt velvollinen maksamaan rahat mulle takas? tehtiin jonkinlainen kirjallinen sopimuskin sijoituksesta wincapitaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu