Joo nää kuskit on kaikkein pahimpii liikenteessä, ei malttii tippaakaan, henkeä uhmaavia ohituksia, etuilua, törttöilyä, kaahailua, kaikkea piittaamattomuutta mitä liikenteessä voi tehdä, ja ratin takana ylläri ylläri, keskivartalo lihava , keski-ikäinen mies....kunnon paska sakkia! näin on!
Toyota Avensikset
sun muut perhe koslat
14867
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
sullaon bemari jep
ooppeli
kun ei muulla pystytty puollustautumaan ku "sulla on varmaan pemari" sitä paitsi en ostais piimeriä, hinta/laatu ei kohtaa
Mua kyllä jostain syystä kans v*t*ttaa nuo tuulipuku avensikset ja korollat mutta kyllä on ooppelikuskitkin yksi selkeä törttöryhmä.
Kaveri tuossa viime kesänä kysyi, että olenko huomannut, että puolet ooppelikuskeista ajaa päin persettä ja törttöilee alvariinsa. Sanoin etten ole ja saman päivän iltana meinas ooppelikuski ajaa mut hengiltä. Sittemmin tarkkailtuani em. merkkisten autojen liikkumista, täytyy kyllä todeta, ettei ole paljoa hurraamista.
Onneksi puolet ooppeleista jää joka aamu parkkiruutuun. Mikä vika milloinkin...
niistä vag:n paskoilla ajava mulkku joka kaahaa kuin heikkopäinen homo sateenkaari baariin!!!
suoraan voi tunnustaa olevasi sen verta köyhä ettei ole varaa kunnon autoon.tytypillistä et persaukiset mölisee hintalaatusuhteesta,mistä vitusta sä voisit siitä mitään tietää kun et ole bemari koskaan omistanut,etkä tule omistamaan?
325 ja 530döö että älä yhtään huutele mun rahoistani, molemmilla kerroilla oon ite omistanu ne eikä pankki
vw ja audit!
ne totta kyllä on! tdi "megaturbolla" kaahaillaan...säälittävää
Ihmettelen kuinka sillä pystyy kaahaamaan ? Niin alitehoinen auto on MELKEIN hengenvaarallinen. Mutta muuhun ei ole varaa ja viimeiset 4 vuotta toiminut kuin unelma. Ainoastaan kovalla pakkasella kääntyvät sivupeilit alkaa ryppyilemään.
Vaikka moottori taitaa olla peräti 2-litrainen kulutus matkalla 6,5l/100 km mutta kaupungissa melkein 10,0 l/ 100 km.
VIHJE: TARKKAILKAAPA LIIKENTEESSÄ CITROEN C5 KUSKEJA. EI VÄLIÄ ONKO FARMARI VAI MUU PERHEMALLI, MUTTA NÄILLÄ KUSKEILLA ON MENO KOHDILLAAN.. ja pakko myöntää että BMW kuskit kuuluvat myös tähän maailman nopeimman kansan eliittiin..
Mikähän se mahtaa suomessa olla nykyään se keski-ikä?
Olen tuota koheltamista verrattuna automerkkiin seurannut jonkin aikaa ja ei ole yhtä merkkiä joka siinä "kunnostautuisi".
Joku päivä tuntuu volvo kuskeilla olevan menohaluja, toisena bmw, joku toinen päivä vw jne.
Yksittäisiä suorituksia näkeekin sitten vähän joka merkillä.
Toyota Avensis kuskit on liikenteessä YLIVOIMAISESTI surkeinta paskasakkia! Juuri niin kuin viestiketjun aloittaja sanoi, olen täysin samaa mieltä! Olen miettinyt itsekin samaa asiaa, ja "hauska" huomata täältä tälläinen samanlainen aihe, heh :)
Minä olen yksi kyseisistä toyota miehistä. Ei pidä yleistää silti. Minusta nämä venäläiset maasturi-kuskit ovat yksiä euroopan omistajia.
Täällä itä-suomessa liikkuu paljon venäläisiä ostoksilla ja lomailemassa ja kaikilla pääsääntöisesti on maasturi allaan.
He käyttätyvät röyhkeästi liikenteessä, sillä samalla tavallaan, millä venäjän liikenteessä ajetaan, siis etuillaan ja ajetaan eteen.
Voisitte kohdistaa vihanne heihin. Muutenkaan en venäläisistä tykkää, poikkeuksena kuitenkin venäläiset naiset, joilta olen palveluja saanut.
Nyt venäläiset ostelee (ökyrikkaat, oligargit) rantamökkipaikkoja itä-suomesta.
Kohta he ostaa kaiken. Heillä on oma elämäntapakulttuurinsa, ei heidän kanssaan tule toimeen.
Ja kyllä niitä venäläisiä näkee jatkuvasti. Ne ajaa autoillaan kauppojen oven eteen melkein kiinni oveen, kohta ajavat varmaan sisään asti.
Kerro vielä se, millä tavalla avenistit ovat paskasakkia. Jos tarkoitat nysväämistä, niin sitä harrastaa kaikki muutkin merkit.
Mutta saattaa olla, että jotakin tiettyä merkkiä ajava voi kuvitella olevansa maailman napa.
Jokaisella automerkin omavalla on joku mielitetty tapansa, vaikka ladan kuskeilla. Mersukuskeillakin on omat asenteensa ja niin poispäin.
Millä merkillä sinä ajat ja miten käyttäydyt?