hei

on tullut kuulemma helmikuussa, mitä??? joko harmageddonin päivämäärä julkistettiin?
4341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • Siis karkeasti ottaen versio A oli voimassa vuoteen 1927, josta vuoteen 1942 oli voimassa versio B, jonka jälkeen versio A oli uudelleen voimassa männäkuuhun, jolloin vaihdettiin takaisin versioon B.

    Kuten linkkisi lopussa todettiin, tällainen muuttelu auttaa palvelemaan Jehovaa entistä paremmin. Tottahan kaksi oppiversiota on aina parempi kuin yksi, kenttäilykin on vaihtelevampaa.

    Äänestä

naureskelet partaas...

Äänestä
  • neitonin kommenttia...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uutta valoa kirjoitti:

on tullut kuulemma helmikuussa, mitä??? joko harmageddonin päivämäärä julkistettiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu