Kansainvälinen yhteisö on hyvä

Älkää rakkaat ihmiset olko huolissaan tulevasta.
Kansainvälinen yhteisö hoitaa yhdessä YK:n ja USA:n kanssa Putinin pois. Nato on vain instrumentti ja Martti Ahtisaari hyvä valtiomies.

Venäjän hajoaminen on tärkeintä koko maailmalle vaikka oikeusvaltioita ja demokratiaa ei koskaan aikaisemmin ole yritetty rakentaa tahallaan tärveltyyn varkaiden ja murhamiesten asuttamaan leiriin, jossa eristyksissä palatsissa on Saddamin jälkeen seuraava hirtettävä.

Mr. Putin ja hänen salaseuransa (KGB:n perilliset)FSB
14301
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

eivät tuo maailmaan rauhaa. Rauha ei synny sotimalla.Nato on saanut alkunsa väärinkäsityksestä.

Rauhan edistäminen kuuluisi YK:lle eikä sotilasliitto Natolle. Sen sijaan nyt YK keskittyy vain ilmastonmuutoksiin.

Mikä tahansa kansainvälinen yhteisö, kuten Nato, ei edistä rauhaa, ellei sen toiminta käytä rauhanomaisia menetelmiä. Niitähän Nato ei käytä, vaan keskittyy asevarusteluun ja sotaan.

Äänestä
  • Kirjoitin blogissani, että meidän tulee olla kiinteästi yhdessä muun lännen kanssa. Kaikki sopimukset ja gallupit ovat vain veteen piirrettyjä viivoja. Meidän etumme on Venäjän hajoaminen elinkelpoisiin osiin, se on erittäin tervetullut tavoite ja kun kaikki teemme parhaamme, emme yksin kustanna Karjalan siivoamista jätteistä, joita kasaantuu kihtyvällä voimalla.

    Äänestä

  • Erkki Risupartainen kirjoitti:

    Kirjoitin blogissani, että meidän tulee olla kiinteästi yhdessä muun lännen kanssa. Kaikki sopimukset ja gallupit ovat vain veteen piirrettyjä viivoja. Meidän etumme on Venäjän hajoaminen elinkelpoisiin osiin, se on erittäin tervetullut tavoite ja kun kaikki teemme parhaamme, emme yksin kustanna Karjalan siivoamista jätteistä, joita kasaantuu kihtyvällä voimalla.

    paremmuutta, vaan kaikissa ilmansuunnissa olevat maat ovat yhtä arvokkaita.

    Äänestä

  • länsi itä kirjoitti:

    paremmuutta, vaan kaikissa ilmansuunnissa olevat maat ovat yhtä arvokkaita.

    Me leikimme tässä vaiheessa vaaleja ja saamme energiaa, mutta ei aidattu vihaa pursuava alue ole oikea maa, mutta sen tulee hajota rauhanomaisesti elinkelpoisiin osiin. Yli tuhat rikolliskoplaa on täydessä vauhdissa. Miliisi ja FSB on mädännäinen.

    Meillä on vain voitettavaa samoin vapauden kaipuulla. Kaikilla kansoilla on oikeus saavuttaa venäläisistä vapaus.

    Äänestä

  • Tämä on erittäin iloinen asia kirjoitti:

    Me leikimme tässä vaiheessa vaaleja ja saamme energiaa, mutta ei aidattu vihaa pursuava alue ole oikea maa, mutta sen tulee hajota rauhanomaisesti elinkelpoisiin osiin. Yli tuhat rikolliskoplaa on täydessä vauhdissa. Miliisi ja FSB on mädännäinen.

    Meillä on vain voitettavaa samoin vapauden kaipuulla. Kaikilla kansoilla on oikeus saavuttaa venäläisistä vapaus.

    tavoitetta kuin Venäjän hävittäminen. Venäjällä on itsellään ihmisiä, jotka voivat hoitaa asian. Siihen puuttuminen saa vain aikaan kärsimystä, tämä on nähty USA:n sodassa Irakissa.

    Äänestä

  • sellaista kirjoitti:

    tavoitetta kuin Venäjän hävittäminen. Venäjällä on itsellään ihmisiä, jotka voivat hoitaa asian. Siihen puuttuminen saa vain aikaan kärsimystä, tämä on nähty USA:n sodassa Irakissa.

    Totta puhut. Yhtenäinen turvattu länsi takaa hajoamisen aikana sivistyksen, mutta heidän tulee itse vapauttaa kaikki vangit ja hajota onneksi elinkelpoisiin osiin. Toki saavat pyytää apua, aina on oikeus pytää, sananvapaus kuuluu ihmisoikeuksiin, onko oikeus kieltäytyä humanitäärisen avun toimittamiselta, joka nyt on vaikeaa, kun on propaganda ja kiinniotot lisääntyneet jos asettuu vapauden kaipuuseen.
    Olemme myös tilivelvollisia kaikkki tietävän Jumalan edessä! Mitään ei voi salata Herralta.

    Äänestä

Puti puhtaaksi tulee puhdistaa kaikki likaiset alueet, mutta kädet pitää desifioida alinomaan.
Tiesitkö, että Putin pelkää kaikkien murhamiesten tavoin (rikos ihmiskuntaa kohtaan, hän teki sitä tuhoa myös NL:ssa) myös omia henkivartioitaan.

Äänestä
  • terveyden, samoin viha.

    Äänestä

  • pilaavat kirjoitti:

    terveyden, samoin viha.

    Me rakastamme ihmisiä ja haluamme auttaa heidät pois pahuudesta. Jos vihaisimme silloin vain jäisimme Naton ulkopuolelle ja sanoisimme "antaa niiden kärsiä". Nyt olemme länsi ja USA (Nato) pitää auttaa! Oikeusvaltioiden tavoite on pelastaa jälkipolvet varkailta, maailman suurin petos on meneillään ja Putin TV-ohjelma ei hämää.

    Humanitäärinen apu on nyt hirveän tärkeää ja saada Putinin pää vadille mahdollisimman nopeasti.

    Äänestä

Keskusteluissa pulpahtelee esille "Kansainvälinen yhteisö", jonka juoksupoikana häärii Presidentti arvonimeä käyttävä Ahtisaari. Miettikääs nyt mikä tämä kansainvälinen yhteisö oikein on?

Äänestä
  • Kansainvälinen yhteisö on kaikki oikeat maat myös Kiina vaikka onkin nopeasti länsistymässä "Kiinan-kortti" on tilanne, että valmistaudumme kaikki yhtäaikaa pahan poistoon. Esim. Japani ei uhkaa koskaan Suomea ja on tärkeä osa koko maailmaa ja tietoinen Venäjän hajoamisesta elinkelpoisiin osiin. Demokratiat ovat kansainvälinen yhteisö ja kärsimme pöydässä venäläisiä ja heidän pelle vaalejaan. Tärkeintä on lujittaa maailman rauhaa ja poistaa terrorismia ja rikollista kulttuuria ajoissa, muuten jälkipolvet ovat venäläisillä ketjunpäässä kuten nyt vapauden kaipuu on selkeästi. Meillä on vapaasti oikeus olla osa Natoa, se ei kuulu KGB:lle (FSB) tippaakaan. Suomi on Länsi. Ei Suomelle ole tärkeää että venäläiset saavat varastaa, väärentää, murhata vastustajia ja pestä varastamaansa rahaa. Tärkeää on päästä sinne puhdistamaan ympäristöä ja viedä tehtaita.

    Äänestä

  • Venäjä on sama kuin KGB kirjoitti:

    Kansainvälinen yhteisö on kaikki oikeat maat myös Kiina vaikka onkin nopeasti länsistymässä "Kiinan-kortti" on tilanne, että valmistaudumme kaikki yhtäaikaa pahan poistoon. Esim. Japani ei uhkaa koskaan Suomea ja on tärkeä osa koko maailmaa ja tietoinen Venäjän hajoamisesta elinkelpoisiin osiin. Demokratiat ovat kansainvälinen yhteisö ja kärsimme pöydässä venäläisiä ja heidän pelle vaalejaan. Tärkeintä on lujittaa maailman rauhaa ja poistaa terrorismia ja rikollista kulttuuria ajoissa, muuten jälkipolvet ovat venäläisillä ketjunpäässä kuten nyt vapauden kaipuu on selkeästi. Meillä on vapaasti oikeus olla osa Natoa, se ei kuulu KGB:lle (FSB) tippaakaan. Suomi on Länsi. Ei Suomelle ole tärkeää että venäläiset saavat varastaa, väärentää, murhata vastustajia ja pestä varastamaansa rahaa. Tärkeää on päästä sinne puhdistamaan ympäristöä ja viedä tehtaita.

    Mielenkiintoisesti kirjoitettu ja hauskaa sarkasmia :)

    Äänestä

Paavo Väyrynen on erittäin vastenmielinen.

Äänestä
  • Paavo Väyrynen käyttää jo vammaisia työvoimanaan pienellä korvauksella.
    Onneksi hän on todellakin Suomen kansalle äärimmäisen vastenmielinen.
    On hirveän tärkeää olla sivistysmaiden Natossa ja ei koskaan tollona yksin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kaikki tietävät mitä pian o... kirjoitti:

Älkää rakkaat ihmiset olko huolissaan tulevasta.
Kansainvälinen yhteisö hoitaa yhdessä YK:n ja USA:n kanssa Putinin pois. Nato on vain instrumentti ja Martti Ahtisaari hyvä valtiomies.

Venäjän hajoaminen on tärkeintä koko maailmalle vaikka oikeusvaltioita ja demokratiaa ei koskaan aikaisemmin ole yritetty rakentaa tahallaan tärveltyyn varkaiden ja murhamiesten asuttamaan leiriin, jossa eristyksissä palatsissa on Saddamin jälkeen seuraava hirtettävä.

Mr. Putin ja hänen salaseuransa (KGB:n perilliset)FSB

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu