http://verkostomarkkinointi.blogspot.com/2008/03/kokemuksia-wincapitasta.html
Ei helvettiläinen. En tiedä mitä sanoisi tuosta kirjoituksesta. Sen vaan sanon että jos tämä kaveri todellakin menettää nuo 60kiloo niin hänen on ehdottomasti syytä pystyä puhumaan siitä muiden kanssa ja muistaa että elämä jatkuu sittenkin.
Ei helvettiläinen. En tiedä mitä sanoisi tuosta kirjoituksesta. Sen vaan sanon että jos tämä kaveri todellakin menettää nuo 60kiloo niin hänen on ehdottomasti syytä pystyä puhumaan siitä muiden kanssa ja muistaa että elämä jatkuu sittenkin.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Onkohan tämän jutun kirjoittaja harkinnut kirjailijan uraa! Kannattaisi! Mielikuvitus on ainakin kohdallaan! Jälleen kerran tätä hyvä tuttavani ja minä juttuja. Ei voi kuin nauraa teille. Kyllähän oli vuoden paras keksitty juttu. :)
tuollaisia summia tämmöiseen järjestelmään laita.
Taidat itse olla uskossasi vahva jos vielä kuvittelet ponzin palaavan ja rahojasi saavan.
Voi oletko itse niitä ylälinjan kusettajia?
Olisikohan vielä joku foorumi mihin tuota linkittäisit? Täytyy sanoa että ei taida olla kaikki kotona. Olet ilmeisesti itse kirjoittanut tuon jutun ja nyt sitten linkität sitä joka paikkaan Muka hyvänä juttuna. kirjoituksesta paistaa heti läpi että tuo on keksitty juttu. HAH HAH HAH
vittu mikä dorka
Veit sanat suustani. Kyllä sinusta tulee loisto kirjailija vielä! Kyllä sinusta nyt pidetään teidän piireissä. Taivas paikka on taattu.
eikö isona ylälinjan sponsorikihona olekaan enää niin mahtavaa?
Ensiksikään minulla ei ole sentin senttiä kiinni koko systeemissä. Olen aina vältellyt koko vm systeemiä mutta sinä kyllä teit pohja noteerauksen tuossa kirjoituksessasi. Kyllä se siitä, jatka samaan malliin niin munaat itsesi totaalisesti.
nuo summat vähän kohtuullisemmaksi, niin ehkä olisi mennyt läpi. Näytä minulle ihminen, joka on sijoittanut 50000-60000 capitaan niin näytän sulle Jari Sillanpään tyttöystävän.
Voihan tuo olla tottakin.
Mutta kyllähän WC:n jäsenistä valtaosa on näitä WinClubin aikoina 250 €:lla mukaanlähtiöitä.
Parikymppisiä urpoja, jotka vielä jaksavat uskoa Klubin paluuseen16.3.
Odotus on turhaa.
En millään usko tollasiin summiin, jos näin riskisijoitukseen on valmis laittamaan 60 000, niin käytössä olisi oltava valtavat (X 100) sijoituspääomat.
Puolet on näistä jutuista täyttä soopaa, enemmänkin puhutaan pikkupoikien kesätöillä hankkimien rahojen menetyksistä. Ei tästä suurta harmia tule kellekkään, sisuuntuvat pojat vaan ja häviää liiallinen sinisilmäsyys.
Oppia, oppia, pää pystyyn ja kohtahan on kesä ja tienestit.
Nyt ei sitten uskota että joku on tosiaan laittanut omaisuutensa likoon WC:aan vaikka juuri puhuttiin että mukana on todellisia rahamiehiä suurine panostuksineen! Eikö tämä nyt sitten pidäkään paikkaansa?!
Kirjoitus on aito. Huomaahan sen jo siitä että kirjoittaja tunsi a- ja x-lisenssit, joista kukaan ei-klubilainen ei paskaakaan tiedä.
En ole Klubilainen mutta tiedän silti WC:n forexpooli - lisensseistä.
Niin se tieto vaan vuotaa huippusalaisesta PIRATE CLUBISTA !!
no tosi harva ei-klubilainen sitten tietää. mutta tuo kirjoitus on muutenkin niin asiantunteva että uskon sitä.
sitä enemmän sitä haluaa sinne lisää. Näin se menee valitettavasti tämä logiikka. Kyllä taitaa olla valitettavasti niin, että Wessaan on pistetty isompiakin rahoja, satasiakin (100keur). Toki faktaa ei ole, eikä toki tule. Kukapa niitä satasen MB kuiteeja alkaisi varsin täällä esittelemään jos on ne menettänyt.
En tiedä mikä saisi ihmiset tuollaisen kirjoittamaan jos ei ole totta kun ei tuntunut olevan huumoriakaan jos ei pidä paikkaansa. Oli myös varsin hyvä ihmisluonteen analysoija. No aina riittää epäilijöitä joka kirjoitukselle.
Kyllä sinä olet vitsikäs. Täällähän väitettiin eräässä kirjoituksessa että moni ei-klubilainen tietää enemmän kuin moni klubilainen. Kuinka tuo nyt sitten on. Kirjailijan ammatti on ihan hyvä ja kun kerran mielikuvituksesi on noin hyvä. Mainostus taidot sinulla ainakin tuntuu olevan kun joka foorumille tuota linkität.
Näinpä, itse panin likoon 12 k hyvän tuttavani suosittelemana.
Vasta sen jälkeen, kun olin saanut salasanat sun muut ID:t ja pääsin sisältä katselemaan touhua alkoi tuntua, että tämä on kusetusta.
Selailin keskustelupalstoja ja sieltä löytyi kertomuksia ponzi-huijauksista. Tämä Winclub , johon liityin viime syksynä täytti kaikki ponzi-huijauksen tunnusmerkit. Toiminta pyrki houkuttelemaa koko ajan uutta rahaa sisään erilaisilla uusilla säännöillä ja ohjeistuksilla; hienoja kaavoja nousevista panostusmaksimeista jne..
Virtuaalituotot loppuaikana näyttivät jo yli 7 % viikkotuottoa valuuttapeliin panostetulle pääomalle.
Minulla on muutamia tuttavia, jotka ovat myös panneet rahaa tähän tivoliin yht. n. 60 k. Kerroin heille mielipiteeni tästä touhusta; huijausta, huijausta, huijausta !!!!!
Tuttavani pitivät minua luulosairaana, kun luulottelin heille semmoista. Mieleen tuli kiihkouskovaiset ihmiset.
Eräskin heistä, jolla oli mahdollisuus kotiuttaa oli ainoastaan siitä pahoillaan, kun ei pystynyt panemaan enempää rahaa sisään.
Tämä oli todella hieno ja opettavainen kusetus, jossa hyväksi käytetään ihmisten ahneutta. Se on tehty niin hienosti, että itse pääpirut saattavat päästä oikeudellisesta vastuusta, kuin koira veräjästä. Tiedä sitten onko kusetettujen joukossa semmoisia jotka turvautuvat oman käden oikeuteen ? Toivottavasti on.
Lopuksi Gandhin opetus: Viisaat oppivat toisiltaan, tavalliset kantapään kautta ja tyhmät eivät milloinkaan
Muut vaan vikisee kun eivät uskalla ottaa riskejä. Jälkiviisaita riittää maailman sivu.
aika suuri joukko ollut viisaita ihan etukäteen. He tekivät riskianalyysin ja sijoittivat rahansa muualle kuin WC:iin. Riskejä voi ottaa, mutta järjettömiä riskejä ei kannata ottaa.
se on jokaisen henkilökohtainen päätös. Nyt niitä ihmisiä täällä parjataan jälkiviisaasti. Mitä sitten sanotaan kun riski poikii mukavasti. Odotan mielenkiinnolla mitä siihen sanotaan.
Haeppa GiiClub /Winclub haulla googlesta JUSU vai ollaan jäkiviisaita.
Normaalilla älynlahjoilla pönttöklubi näyttää täydeltä kusetukselta, ei kai sitä muuten olisi teilattu mediassa ?
Puolustukseksi kusetetuille voisi kyllä sanoa, että kun paras kaveri suosittelee, häneen luotetaan ! ei olis kannattanut (jäkiviisaus !)
paljon valhetta. Pankit mainostaa maikkarilla, WC vie niiden bisneksestä osan... miettikää
miten ponzi tai rahanpesu voi viedä pankilta bisnestä? En jotenkin ymmärrä. Vai tarkoitatko sitä, että jotkut laittavat rahansa mieluummin rikolliseen toimintaan kuin pankkiin?
Klubin ilosanomaa kyseenalaistettu, mutta kauemmin ponzi kesti, kuin alunperin uskoin.
Jos Hannun ja Co. kädet eivät ole vielä sidottu ja jos onnistuvat klubilaisille jonkun tilinumeron antamaan, niin sijoitusten aktivointimaksut saisivat vielä osalta porukasta kerättyä. Usko Hannuun on joillakin niin suuri, että lopussa näemme oikeusistunnoissa oireyhtymän nimeltä: "Tukholma syndrooma"
JUSU
murolaiset voisivat lopettaa "kusetettuina" klubilaisina esiintymisen. jos teillä ei ole muuta argumenttia, ettekä saa muuten ihmisiä tekemään rikosilmoitusta, niin pitää näemmä alkaa rankalla kädellä esiintymään "petettyinä jäseninä", tai jopa klubin jäsenpalveluna.
vittu te ootte säälittäviä. jokainen klubilainen joka tuon lukee, tietää miksi tuo ei todellakaan ole totta. sijoitusaikataulu heittää niin päin vittua kotiutuspäivän suhteen, että tämä "kusetettu", ja "petetty" murolainen voi painua samantien muropalstalleen jatkamaan taruilujaan.
"sijoitusaikataulu heittää niin päin vittua kotiutuspäivän suhteen, että tämä "kusetettu", ja "petetty" murolainen voi painua samantien muropalstalleen jatkamaan taruilujaan."
miten niin tuossa sijoitusaikataulu heittää? hieman alle 6kk sitten kertoi sijoittaneensa. ja kaveri joka sijoitti aikasemmin olisi päässyt kotiuttamaan nyt tässä kuussa ekaa kertaa.
"jokainen klubilainen joka tuon lukee, tietää miksi tuo ei todellakaan ole totta."
onko sinulla kenties vielä muita mahtavia argumentteja tuon puolesta? vai etkö paljasta niitä, koska jokainen klubilainen tietää?! :D
olette te paskaa puhuvat pellet niin hauskoja!
Viimekuun virtuaalisaldo 226 pips viimeiset kaupat 4 pips, 114 pips, 2 pips ja 4 pips,
kuukauden virtuaalituotto n. 38 %
http://en.wikipedia.org/wiki/Virtual