Niskaturvotus.

Heip!

Ultrassa näytti että niskaturvotusta olisi 3mm.

Mikä on sitten se normaali, ettei olisi tuota turvotusta?
Kun minulle sanottiin että tuo on aika vähäistä.
Istukkatukimus edessä, siitähän näkee sitten downin oireet. Mutta sydän vikahaan katsotaan vasta rv 20.

Onko kellään lasta joilla olisi sydänvika?
1372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

On monenkin lapsella sydänvika.
Ymmärrän huolesi, mutta jos kuitenkin koittaisit ottaa asia kerrallaan. Sydän juttujakin on niin monenlaisia, lieviä kuin sitten leikkauksenkin vaativia.. Jos siellä olisikin jotain, niin koita lohduttautua ajatuksella, että ei tule yllätyksenä perheellenne ja jo synnytykseen voida varata tarvittava apu..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Peloissaaaan. kirjoitti:

Heip!

Ultrassa näytti että niskaturvotusta olisi 3mm.

Mikä on sitten se normaali, ettei olisi tuota turvotusta?
Kun minulle sanottiin että tuo on aika vähäistä.
Istukkatukimus edessä, siitähän näkee sitten downin oireet. Mutta sydän vikahaan katsotaan vasta rv 20.

Onko kellään lasta joilla olisi sydänvika?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu