Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

En radikal fråga

Hur många läser och funderar på vad detta forum har att erbjuda oss i mellanåldern s.k. tavisar
Barnen på världen och vi själva kikar över tidningaskanten varje morgon för att se och det kom nåt underverk på natten;-)
2456
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kaikki käy, jos vaan opettaa ruotsia.

Pekka

Äänestä

Var det ditt "radikal" fråga?
Det är väl just i "mellanåldern" när man börjar fundera på nya saker i sängen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


En make med fru kirjoitti:

Hur många läser och funderar på vad detta forum har att erbjuda oss i mellanåldern s.k. tavisar
Barnen på världen och vi själva kikar över tidningaskanten varje morgon för att se och det kom nåt underverk på natten;-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu