Moi!!! Onko kukaan kattonu Ylen ykköseltä niitä elokuvia, missä on Danny Kaye? MÄ oon kattonu melkein kaikki ja ne on aivan huippu hyviä!!! Siis Danny on ihan paras ja se on niin hyvä niissä elokuvissa! En ollu ennen kuullu siitä miehestä, ennen kuin katoin sen leffan ja ihatstuin ikihyväks!!!!!!
Danny Kaye
Mä.....
212262
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
No niin tulipa pitkästä aikaa katsottua joku elokuva selvinpäin ja täytyy sanoa eilen tulleesta filmistä jossa vierailijoina oli monia huippu muusikkoja, että se oli OIKEASTI HAUSKA. Viihdyin elokuvan parissa alusta loppuun.
Pojoja jotain ***½-****/*****
joo oon kattonu niistä 3. paljon parempia kuin ne mitä nykyään tehdään! aivan ihanaa.
mä muistan katsoneeni näitä elokuvii joskus pienenä 90-luvun alussa, ja olin innoissani kun ne näyttää niitä taas!!! tosi ihania elokuvia, enkä aio missata niistä yhtään! Danny Kaye on paras! Viimetteenä tulee Hovinarri!!! Jippii.
jos joku joka on fani haluu kirjoitella, olisi tosi mukavaa, maili osote on [email protected]
Hienoa että on tullu jotain palautetta mun keskusteluun..:)
kyllähän kunnon keskusteluihin viitsii osaa ottaa. Aivan mahtava tuo ykkösen Danny Kaye elokuvien sarja!! mutta miksei ne näytä leffaa nimeltä Laulu Viidestä Pennistä??? no, loistavia ovat - Dannyn parhaita - mitä ykkönen on nyt näyttänyt ja sokerina pohjalla Hovinarri niinkun joku mainitsi
Aivan loistavia elokuvia. Wonder Man on ehkäpä yksi niistä parhaista. Kaye on ykkönen!
en oo nähny vielä kyseistä leffa, mutta uskon että se on hyvä, jo siinä on Danny Kaye!!!!
Wonder Man on aivan loistava! BUSTERR!
Hauskaa että löytyy samoin päin ajattelevia ihmisiä. Walter Mittykin on aivan mainio.
Itseasiassa mikä tahansa Danny Kaye elokuva on monin verroin parempi kuin suurin osa elokuvista mitä on tehty..
Ja ah mikä monitaituri tuo Danny Kaye oli siviilissäkin - lentäjä, kokki, teki UNICEFin ja maailman lasten avuksi niin paljon hyvää kauemmin kuin kukaan muu.
jos joku haluu mailata mulle, olis tosi kiva jutella muille 'faneille' koska en tosissaan tunne yhtään ihmistä perheenjäsenteni lisäksi joka olisi Danny Kaye fani,
sana on vapaa osoitteessa [email protected]
kiitti :)
joo oon kans nähny sittenkin Wonder manin.....siis e oli eka minkä näin ja kun mä katoin sen niin mä koko ajan NAUROIN oli se sen verran hyvä että....:)
Danny-boy oli Laurence Olivierin rakastaja.
ainakin osasi valita seuraansa muitakin alansa arvostettuja huippuja, Englannin prinsessa Margaretkin melkein meni Dannyn kanssa naimisiin, mutta wuups, Danny olikin naimisissa! Eikä se nyt niin kirkossa kuulutettua ole tuo suhde Lord Olivieriin, luitko tuon netistä uutisryhmästä vai siitä Spoton Laurence Olivier elämänkerrasta?? kumpikin on melkein kuin "oikeata tietoa"
netin uutisryhmät kertovat Dannyn myös olleen julma lapsilleen ja sen takia lapsiparat tekivät itsemurhan.. hei, mut sehän olikin Bing Crosby, meni tarinat sekasin..
ei kaikkea painettua sanaa ole pakko uskoa!
Ja onko sillä jotain väliä jos Danny boy oli homo? tai bi?
danny ei kyllä varmaan ikinä ollut julma lapsilleen, ei takulla koska sehän oli joku suuri lapsien jotain en nyt muista mutta hyvään se liittyi....eikä oo mikää gay....ja vaikka oliski niin ei se sen lahjoja alenna...ihminen sekin on
Suomessa kuvatussa ohjelmassa vi...uli suomalaisille, varsinkin ohjelman rillipäivåsille lapsiesiintyjille Jaanalle ja Tiinalle.
moi!!!
Mä katoin kans niit Danny Kayen leffoja,ja ne on ihan HUIPPU HYVIÄ!siis kertakaikisesti,että joku voi ollakin niin hyvä...:)mä näin ne kaikki...ikävä kyllä en tajunnut ottaa niit kaikkia nauhalle..nyt joutuu kissojen ja koirien kanssa ettiin Kayen leffoja kirjastoista..mut anyway...Kaye is best actor forever!voin ylpeänä sanoa,että Danny Kaye on suosikki näyttelijäni...:)mut hei,sinä,jos kiinnostaa,niin ota yhteyttä...:)
nii..siis jos jotakuta kiinnostaa mailailla,niin tässä mun osote: [email protected]
laittakaa siis mailia Danny Kaye-fannille :)
hienoa että tänne vieläkin joku jaksaa kirjotella Danny on kyllä myös mun lempinäyttelijä
On kyllä hyviä elokuvia hyvältä näyttelijältä.
Harmi vaan, että niitä ei juurikaan näytetä televisiossa nykyään.
Hän oli kai aika sulkeutunut persoona, jäi omille perheenjäsenillekin etäiseksi.
Mikä källi sitten tapahtui aikoinaan kun sitten ura melkein loppui?
Sen ei pitänyt tulla kaapista. Kaikki kuitenkin tiesivät Danny Gayn.