Käyttäkää teidän aikaa hyväksenne, älkää datatko tai istuko 24/7 tietokoneella vaan liikkukaa ulkona tms.
Mitään maailmanloppua ei tule, koska ei ole minkäänlaisia NASA vahvistuksia että Niburu törmää maahan tms. Kun aurinko muuttuu punaiseksi kääpiöksi niin silloin tulee maailmanloppu eikä minkäänlaisesta Niburuksesta.
Mitään maailmanloppua ei tule, koska ei ole minkäänlaisia NASA vahvistuksia että Niburu törmää maahan tms. Kun aurinko muuttuu punaiseksi kääpiöksi niin silloin tulee maailmanloppu eikä minkäänlaisesta Niburuksesta.
Vastaukset 7
Vanhimmat
http://www.kujah.net/kuvat/kissanelvytys.jpg
Jokainen ihminen, joka ei usko pikaiseen maailmanloppuun ja omistaudu sille on jo eläessään (henkisesti) kuollut.
Miksi liikkua ulkona kun se "kaunis" maailma tuhoutuu kuitenkin. Kaikki on turhaa - on syvimmän ymmärryksen keskeisin sanoma.
Maailmanloppu voi tulla jo tänään.Olkaamme valmiit!
... mutta jos tarkoitat maapallon tuhoutumista, niin niin voi kädä koska vaan. Esim. ydinaseiden käyttö voi aiheuttaa sen, jos niitä käytettäisiin tarpeeksi samaan aikaan... mikä vaan on mahdollista
Kuten tässä jo aiemmin todettiin kaikki on turhaa, mutta entä sitten? onko sillä elämällä pakko olla joku merkitys. Ja kyllä se mailmanloppukin joskus tulee mutta ei sillä kannata vaivata päätänsä, tulee sitte ku tulee murehitaa sitä sitte. Nautitaan nyt kukin vaan elämästämme miten halutaa, vaikka datailemalla koneella ;)
sehän on se uskovaistenkin tuomiopäiväkin, väärin tulkittu tähän mennessä.
Ylöstempaus pikkasen ennen...
nekö 144000 tuhatta!jehovalaiset väittävät,että heidät sun muut lahkot,että he pääsevät temmatuiksi johonkin,mutta mihinkä?olettaisin sinne taivaan iloihin josta ne tempauksistaan saarnaavat,mutta kuka tempaa?jotenkin tää tempaus sana on väh.kreisi!!jos herra omansa hakee??varmasti kevyemmin kuin riuhtoa ja temmata.mihinkäs me muut sitte rusikoidaan,jotka emme varm.kuulu temmatuiksi?valaiseppa väh.arvaan kyllä vastauksesi!!