Jos yksikään virpoja erehtyy soittamaan ovikelloa, teen ilmoituksen kotirauhan häiritsemisestä. Sellaista ahneutta.
Jos olet ortodoksi tai Itä-Suomessa, asia voi olla totaalisen toinen.
Ja kaikkein pahinta, kun jos pakotetaan siihen touhuun mukaan, vaikka perhe kieltää. Vanhemmat ei pysty sitäkään enää estämään.
Jos olet ortodoksi tai Itä-Suomessa, asia voi olla totaalisen toinen.
Ja kaikkein pahinta, kun jos pakotetaan siihen touhuun mukaan, vaikka perhe kieltää. Vanhemmat ei pysty sitäkään enää estämään.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Moinen pitäisi kieltää.Pitäisi muka jaella tuntemattomille penskoille jotain kalliita pääsiäismunia ja karkkeja.Ja vastineeksi tulee homeinen risu.Kehtaavatkin tulla häiritsemään ihmisiä sunnuntaina.Annan karkit ja pääsiäismunat,jos niitä on,mieluummin sukulaisten ja ystävien lapsille kuin tuntemattomille kerjäläisille.Virpominen on kiellettävä!
Mä virvon useimmiten vessassa, tai kun porukat ei ole paikalla niin laatufilmin ääressä.:P
Ei tulisi mieleenkään tulla toisten ovikelloja soittamaan samalla kun virvon.
Miten hitossa Itä-Suomalaiset tai ortodoksit liittyvät asiaan millään lailla?
Uskoisin, että kaikkialla Suomessa virvotaan yhtälailla, paitsi tietysti lapissa, jossa tekemisen puutteessa virvotaan sitäkin enemmän.
Lapset ärsyttävät minua muutenkin ja ovat tyhmiä. Ja vielä tämä virpominen... ei hyvää päivää. En kyllä avaa ovea, en varmasti. Ja ovikellonkin ruuvaan varalta irti jo ennakkoon.