On jo korkea aika valita uusi valtakunnanjohtaja. Eikö asiasta voitaisi pitää pientä äänestystä jossakin nettisivustolla. Valtakunnanjohtajiksi haluavat voivat ilmoittautua sinne. Käykäähän joku asian osaava perustamassa tällainen sivu ja paljon puhuttu asia on ratkaistu. Saadaan taas km-liike yhteen.
valtakunnanjohtajan
valinta käyntiin
5283
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
mielestäni uusi Valtakunnanjohtaja. Hänellä on eniten kannatusta ja valtaa. Häntä kuunnellaan ja totellaan. Hänellä on voimaa. Hän on parasta mitä km-skenelle on pitkiin aikoihin tapahtunut. Hän on mielestäni ottanut paikkansa Pekka Siitoimen työn jatkajana.
Halla-aho on kansallismielisen liikkeen kiistaton johtaja, eli käytännössä Valtakunnanjohtaja.
Pidän todennäköisenä, että hän tulee lähitulevaisuudessa syrjäyttämään Timo Soinin Perussuomalaisten johtajan paikalta. Halla-ahon kannatus on aitoa, kun taas Soinin suosio perustuu lähinnä Tony Halmeen hankkimalle medianäkyvyydelle.
Jussi Halla-aho on Suomen tulevaisuus!
noin vain ohiteta, ja tony halme on just laskenu ääniä. Halla-aho on poliitikkona niin,, viisas että tuskin suostuu koko hommmaaan.. näin se on
Turkulainen Valtakunnanjohtaja on valittu jo ajat sitten - Siitoinin toimesta!
,,,,kuuluva aihe!! Niinkuin 80% muistakin tämän palstan avauksista. 'Valtakunnanjohtaja'!!!!! Anna mun kaikki kestää!!!!!!