Voisikohan joku kokeneempi auttaa seuraavassa:tarvitsen suhteellisen pian 5000e lainaa,pystyn sen maksamaan aika pian takaisin-n.5 kk mutta en oikein saa selvää mikä instassi olisi halvin?!
Olisiko ge-money?Missä paikassa on edullisin korko loppujen lopuksi?
Halvimmat käsittely&avauskulut?Aika sekavahkolta tuntuu kyllä nämä vaihtoehdot!:(
Halvin laina(korko)
6
2556
Vastaukset
- aloittaja2
Kyse olisi siis näistä ge.money tyyppisistä paikoista-muuten en ehkä heidän palvelujaan käyttäisi mutta olosuhteet-ns."tavallisten"pankkien kilpailuttaminen menossa asuntolainat yms.ja oman pankkini kanssa sukset ristissä!
- Besser ja Bisser
Jos olet asuntolainaa hankkimassa/ottanut, kannattaa ottaa se 5000€ samasta pankista. Luultavasti saat kohtuullisen pienellä marginaalilla siihen päälle.
Kysymys kuuluukin, että miksi sukset on ristissä oman panin kanssa? Jos siellä on oikeita ongelmia, niin kannattaako ottaa välttämättä lainaa ollenkaan. - halvin laina
www.aasa.fi
- ojhgfcvbn
vertaile korkoja
tässä hyvät paikat
www.lainaa.shopfi.info - Että näin
ojhgfcvbn kirjoitti:
vertaile korkoja
tässä hyvät paikat
www.lainaa.shopfi.infoEi tarvii vertailla. Aasan nimelliskorko kiinteä 9,8%. Sen halvempaa ei suomesta vakuudettomana löydä muualta kuin pankeista.
- ensiasunnonomistaja
Kun otat lainan, niin koron ohella kannattaa huomioida myös lyhennystyyppi.
Näistä lisää infoa:
- http://www.kalmariarvokiinteistot.com/annuiteetti_tasalyhenteinen_kiinteatasaera.html
- http://www.lainatieto.fi/asuntolainat/annuiteetti-tasalyhennys-tasaera
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 407003
- 323948
- 463357
- 402949
- 172726
- 372238
- 162196
- 412153
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons472097- 402058