Miksi Kanerva valehtelee!!

Kanerva ja kokoomus johto kusettavat minkä ehtivät!! eniten ihmetyttää kokoomuksen naisedustajien toiminta?? hyssytellään ja mukaillaan kanervaa ja muita äijjiä!!!
178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Miksi Kanerva valehtelee? Pysyäkseen vallassa tietenkin - maineestaan ei puolivallattomana vaan tosivallattomana riippumatta - kyseenalaisesta moraalistaan riippumatta...

Miksi Kokoomus hyväksyy ulkoministerin valehtelut ja selittelyt, ulkomaisten lehtien varoitukset Suomen turvallisuusriskistä, kun "puikoissa" on "tosivallaton naistenmies".

Miksi Kokoomus .... Isänmaan Toivo Sitä Sun Tätä?

***

Mitkä ovat kokoomuslaisten arvot? Se on itsekästä, itsekästä, itsekästä... ahneuden ja itsekkyyden lippu on korkealla... kun tehtaita suljetaan, tuotantoa siirretään orja- ja lapsityövoiman maihin, kun sademetsiä tuhotaan jne.

Kalle Isokallio kolumnissaan: ... jos jollekin ryhmälle tarjotaan veronalennuksia, niin jonkun toisen ryhmän on ne verot kuitenkin maksettava.

- Helpotus yritysten printöveroissa lisää keskituloisen palkansaajan veroastetta.

- Maanviljelijöille tarjottavat helpotukset lisäävät keskituloisen palkansaajan veroastetta.

- Metsän myynnille suunnitellut helpotukset lisäävät muiden veroastetta.

***
Rikkaiden varallisuusveron poisto ja 0-verotus on lisännyt pieni- ja keskituloisten verotusta.

***

Isänmaan Toivo-puolue puolustaa kaikkein rikkaimpien ja veronmaksukykyisimpien etuja. Pieni- ja keskituloiset eivät kuulu Isänmaan Toivo -puolueen intressiryhmään.

Mitä tällä on tekemistä Kanervan kanssa.

Kokoomuksen arvomaailma on itsekkyyden maailma.
Kanerva on ollut vaaleissa Kokoomuksen ääniharava ja Kokoomus haluaa ja tarvitsee myös Kanervan kannattajien ääniä järjestäessään hyvätuloisille vieläkin enemmän tuloja.

Senvuoksi Kanervan tekemisiä siunaillaan ja siunataan Kokoomuksessa.

Moraalin perään on turha kysellä niiden, jotka ovat kyseistä Itsekkyyden ja Ahneuden puoluetta eli Isänmaan Toivoa äänestäneet?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


totuus????? kirjoitti:

Kanerva ja kokoomus johto kusettavat minkä ehtivät!! eniten ihmetyttää kokoomuksen naisedustajien toiminta?? hyssytellään ja mukaillaan kanervaa ja muita äijjiä!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu