Missä ovat puolueen miljoonatukiaiset? Ei niitä ainakaan piirijärjestöissä näy. Onko säätiöitetty SMP:n malliin?
Missä puolueen rahat?
kenttätyöläinenkin
5231
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Persusysteemissä vain murto-osa nykyiseen verrattuna. Silti katosi "kenenkään huomaamatta" 150 000 euroa! Hirvittää tämä nykyinen tilanne...jokohan pian taas jysähtää?
Puolueedustajisto kokontuu päättämään kuntavaali rahotusta porukalla. Koko puoluekenttä saa vaikuttaa ja pitää vaikuttaa yhteisestä vaalirahoituksesta. Piirijärjestöillä pitää olla käytettävissä kentällä kiertämiseen polttoainmerahaa.
Timon kirjan markinointi ei saa kuntavaalienalla lypsää kentäntuki rahoja takaisin. Kirjojen myynti kai tapahtuu osittain piirijärjestöjen kautta. Kirjat kai annetaan myyntitilille, kun on myyty kirjoja ja ssaatu rahat tilitetään tuotto siinä järjestyksessä kuin sitä tulee. Piirijärjestöt ei voi rahottaa kirjaa kuntavaalien alla puolueelta tulevasta rahasta, joka on ainoastaan osotettu kuntavaali rahotukseen.
kirjoja ja rahat vähennetään piirituesta? Tuollaista on informoitu. Ei tule timppa piiriin eikä tule vaalimateriaalia, ellei määrättyä erää kirjaa ole myyty? Dorkaa!
Joihin kenttä ei saa koskaan vastausta. Tavallinen kentän puurtaja ei näe jättitukiaisista vilaustakaan.
Olet aika typerys. Eihän tuolaiselle voisi edes antaa tietoja. Puoluevaltuustohan antaa tai ei, tili- ja vastuuvapauden.
Mikä on muuten kenttä? Lentokenttä vai? Jäsenistö on eri asia ja heitä tuossa asiassa edustaa puoleu hallitus ja -valtuusto. Tiedoksi vain, ettei tarvitse turhaan aikaa täällä kuluttaa tuon saman asian toistamisessa, jolloin viestittäjäkin voi rauhottua ilman pillereitä.